Suplementy wyróżnione innym kolorem
Kopiuj tekst
Suplementy wyróżnione innym kolorem

Suplementy wyróżnione innym kolorem

Ministerstwo przedstawia kolejne pomysły na uregulowanie kwestii asortymentu dostępnego w aptekach

Ministerstwo Zdrowia zastanawia się nad tym jak uregulować prawnie asortyment dostępny w aptekach, aby farmaceuci nie stali się sklepikarzami sprzedającymi farby do włosów.
Krzysztof Łanda podczas XII Forum Rynku Zdrowia przedstawił kilka pomysłów, które miałyby przeciwdziałać dezorientacji pacjentów i ułatwić farmaceutom pracę.

- Najważniejsza grupą leków, która jest sprzedawana w aptece, są leki refundowane i leki OTC. Oczywiście potrzebne są niektóre suplementy czy wyroby medyczne, ale będziemy podążać w kierunku ograniczenia tego asortymentu. Wiele produktów, które są nieistotne albo mają drugorzędne znaczenie dla pacjenta, będą wyprowadzone do obrotu pozaaptecznego - zapowiedział wiceminister zdrowia, Krzysztof Łanda.

- To co jest ważne dla pacjenta, będzie w aptece; to co nie, będzie w obrocie pozaaptecznym. Będziemy też regulować reklamę. Co to znaczy? Nie będą mogły być podawane żadne fałszywe treści. Za takie działanie będziemy karać wysokimi mandatami, które będą miały klauzulę natychmiastowej wykonalności. Będzie się tym prawdopodobnie zajmował: GIF - w zakresie reklamy leków i GIS – suplementów - mówił wiceminister.


Chcesz wiedzieć więcej - kliknij tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.