Będzie łatwiejszy dostęp do medycznej marihuany?
Kopiuj tekst
Będzie łatwiejszy dostęp do medycznej marihuany?

Będzie łatwiejszy dostęp do medycznej marihuany?

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prace nad przygotowaniem propozycji rozwiązania problemu dostępu do tzw. medycznej marihuany

Przedstawimy propozycję w jaki sposób ułatwić dostęp  pacjentom do leczniczej marihuany – zadeklarował wczoraj wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Być może uda nam się zaproponować takie rozwiązania, które załatwią ten problem od razu. Jeśli celem tych prac ma być rozszerzenie dostępu do leczniczej marihuany dla pewnej grupy pacjentów w celu wzmocnienia terapii lub złagodzenia skutków ubocznych, to resort zdrowia pochyli się nad tym problemem od razu – mówił Pinkas i dodał – nie może być wrażenia, że ktoś w Polsce cierpi z powodu zaniechań legislacyjnych.

Szczegóły propozycji Ministerstwa Zdrowia mają być znane na kolejnym posiedzeniu specjalnej podkomisji. Już dziś jednak wiadomo, że resort zastanawia się nad uprawą konopi indyjskich pod ścisłą kontrolą państwa.

Czytaj więcej - kliknij tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.