WOIA do farmaceutów: "Polska farmacja na skraju przepaści"
Kopiuj tekst
WOIA do farmaceutów: "Polska farmacja na skraju przepaści"

WOIA do farmaceutów: "Polska farmacja na skraju przepaści"

Prezes Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej wzywa wszystkich farmaceutów do obrony swojego zawodu

19 sierpnia tego roku Pani Alina Górecka - prezes Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w imieniu farmaceutów wysłała do Prezes NRA list, w którym domaga się realizacji obietnic złożonych w dniu wyborów do Rady:

"Ostatnie lata doprowadziły do sytuacji w której, jeśli nie zostaną podjęte radykalne, szybkie i skuteczne działania w przeciągu kilku najbliższych miesięcy grozi nam nieodwracalne zmonopolizowanie rynku detalicznego aptek przez sieci aptek. Sieci w wielu wypadkach z obcym kapitałem, powiązanych wzajemnie kapitałowo, odprowadzających podatki poza Polską."

Z uwagi na brak odpowiedzi na list ze strony Naczelnej rady Aptekarskiej, WOIA wystosowała list do wszystkich polskich farmaceutów z prośbą o przesłanie go dalej w ramach walki o niezależność zawodu:

"Od wydarzeń najbliższych miesięcy zależy, czy zostaniemy autonomicznymi pracownikami aptek, wykonującymi swoje obowiązki zgodnie z zasadami etyki i sumienia. Nie jest dla nas do zaakceptowania rola farmaceuty jako dodatku do aptek prowadzonych przez rzesze przedsiębiorców, realizujących jedynie swe cele finansowe. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak niewiele czasu pozostało  nam na obronę naszej godności i niezależności zawodowej. Jeżeli zmarnujemy kolejne miesiące na jałowe dyskusje, za którymi nie stoją żadne efekty to sytuacja będzie nieodwracalna. Stracimy nasz zawód bezpowrotnie."


Więcej informacji:
List Prezes WOIA do Prezes NRA - kliknij tutaj.
List Prezes WOIA do wszystkich aptekarzy - kliknij tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.