Grzegorz Cessak został wiceprzewodniczącym Rady Zarządzającej EMA

Grzegorz Cessak został wiceprzewodniczącym Rady Zarządzającej EMA

Opublikowany


W czwartek, 6 października podczas posiedzenia Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków wybrano wiceszefa EMA. Został nim Grzegorz Cessak, który jest obecnie Prezesem Urzędu Rejestracji Leków. Pan Grzegorz pełni już w EMA funkcję koordynatora w Grupie ds. Budżetu i Programu Pracy.

Co zadziało się podczas posiedzenia?

Zarząd usłyszał aktualne informacje na temat działalności EMA w pierwszej połowie 2016 roku. Nowy program EMA, mający wspierać rozwój obiecujących leków adresowanych w niezaspokojone potrzeby medyczne (PRIME) okazał się sukcesem.

Ogólnie, liczba nowych wniosków o dopuszczenie do obrotu uzyskana w pierwszej połowie 2016 roku była porównywalna do uzyskanej w tym samym okresie w 2015 roku (42 w pierwszej połowie 2016 roku w porównaniu do 45 w pierwszej połowie 2015 roku).

Rada przyjęła dokument zawierający spostrzeżenia na temat rozwoju europejskiego portalu internetowego leków, która określa wizję portalu i spodziewanych korzyści, i jak najlepiej osiągnąć tę wizję. Wielojęzyczna strona zapewni dostęp do bezpłatnej, rzetelnej i bezstronnej informacji na temat wszystkich produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu w Unii Europejskiej (UE) dla pacjentów, konsumentów, opiekunów, pracowników służby zdrowia i środowiska akademickiego w całej UE.

Więcej informacji - kliknij tutaj.
Biznesowa wizytówka Grzegorza Cessaka - kliknij tutaj.
Życiorys Pana Grzegrza - kliknij tutaj


Kopiuj tekst

Udostępnij