Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes NRA i Marek Tomków, wiceprezes NRA, podziękowali farmaceutom za trud, jaki włożyli w ostatnich tygodniach, by obsłużyć miliony pacjentów.
„Drodzy Farmaceuci, za nami bardzo ciężkie tygodnie, przed nami pewnie jeszcze wiele trudnych. Dlatego też wśród tych wielu słów podziękowań, które trafiają dzisiaj do pracowników ochrony zdrowia, ja chciałbym zwrócić się do Was. Dziękuję Wam, za te miliony pacjentów, których obsłużyliście w ostatnich tygodniach, za te setki, których obsłużyliście każdego dnia i za to, że potraficie tych pacjentów uspokoić. Zaopatrujecie ich nie tylko w leki, dajecie im informacje, dajecie im nadzieję, dajecie im poczucie pewności. Za to wszystko bardzo serdecznie Wam dziękuję. Dziękuję technikom farmaceutycznym, pomocom aptecznym, dziękuję tym, którzy dostarczają nam towar, dlatego, że dzięki nim możemy codziennie służyć milionom Polaków. Dziękuję Wam za to bardzo. Chciałbym też, abyście przekazali te podziękowania swoim rodzinom – za ich wyrozumiałość i za to, że potrafią zrozumieć, że mama idzie do pracy, w czasie, gdy tak wielu rodziców zostaje w domach. Dziękuję im za to z całego serca”
Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
„W imieniu Naczelnej Rady Aptekarskiej pragnę podziękować Wam za ciężką, wręcz heroiczną w ostatnim czasie pracę na rzecz pacjentów. Mimo, iż wielu z Was obawia się o swoje zdrowie, nie rezygnuje z obowiązków wiedząc, że to właśnie my – wspólnie z lekarzami, diagnostami laboratoryjnymi, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, fizjoterapeutami oraz pozostałymi pracownikami systemu opieki zdrowotnej – jesteśmy najbardziej potrzebni naszemu społeczeństwu w tym trudnym czasie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Wam za zaangażowanie. Jestem przekonana, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom wkrótce pokonamy zagrożenie.”.
Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej

Lekcja z koronawirusa. Co trzeba zrobić po epidemii?
W kryzysie nadchodzi moment refleksji, czy należy trzymać się kurczowo dotychczasowych norm, czy też w wyjątkowych sytuacjach trzeba je poluzować lub od nich odejść. Są jednak branże, które nie mogą i nie powinny sobie na to pozwolić, np. branża farmaceutyczna.
Czytaj więcej