Czy Konstanty Radziwiłł pozostanie na swoim stanowisku?
Kopiuj tekst
Czy Konstanty Radziwiłł pozostanie na swoim stanowisku?

Czy Konstanty Radziwiłł pozostanie na swoim stanowisku?

Beata Szydło ma ogłosić w tym tygodniu zmiany personalne w rządzie. Które ministerstwa czeka personalna roszada?

W radiowej Jedynce (program "Sygnały Dnia") premier Beata Szydło mówiła o planowanych w rządzie zmianach personalnych. Wiemy już na pewno, że istnieje lista ministrów, którzy będą musieli pożegnać się ze swoja funkcją, ale nazwiska nie są jeszcze znane oficjalnie.

- Wszyscy ministrowie wiedzą od początku, kiedy rozpoczęliśmy pracę, że są odpowiedzialni za funkcjonowanie swoich resortów i będą ocenieni. I ta ocena już wkrótce zostanie przedstawiona opinii publicznej. Będą zmiany w rządzie, ale zmiany nie tylko personalne, bo oczywiście personalia są ważne i to jak sobie radzą poszczególni ministrowie jest istotne, ale potrzebne są też zmiany systemowe - powiedziała Beata Szydło.

- Zobowiązałam ministrów do tego, że muszą dokonać przeglądu funkcjonowania swoich resortów. Niektórzy ministrowie przykładają się dość solidnie dot tego, aby usprawnić funkcjonowanie ich resortów - dodała.

Wprost pochwaleni zostali z kolei Elżbieta Rafalska (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) oraz Henryk Kowalczyk (minister przewodniczący Komitetowi Stałemu Rady Ministrów), określeni jako wzory do naśladowania.

Beata Szydło wskazała, że ministrowie nie są kadrowymi. Muszą pamiętać o tym, że ich odpowiedzialnością jest odpowiedzialność za funkcjonowanie resortów, a ich działania muszą spełniać oczekiwania Polaków.

Czy te oczekiwania spełnia minister zdrowia? Czy jego resort jest niezagrożony? Wielokrotnie mogliśmy usłyszeć wprost z jego ust o tym, że jest jeszcze wiele do zrobienia, a on jest w środku wytężonej pracy. To, czy będzie ją kontynuował dowiemy się na dniach.


Całej rozmowy z Premier Beatą Szydło wysłuchasz tutaj.


Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.