Jak funkcjonował nielegalny koncern farmaceutyczny odkryty pod Bydgoszczą?
Jak funkcjonował nielegalny koncern farmaceutyczny odkryty pod Bydgoszczą?

Jak funkcjonował nielegalny koncern farmaceutyczny odkryty pod Bydgoszczą?

Opublikowany

Wczoraj na antenie TVN mogliśmy usłyszeć od policjanta jak dokładnie działała ta zorganizowana grupa przestępcza.

Jak działała pierwsza taka nielegalna fabryka w Polsce? Wszystko było bardzo dobrze przemyślane i zorganizowane od A do Z. Od strony internetowej, przez maszyny po półfabrykaty, substancje czynne i opakowania. Jak podaje TVN do wywiezienia wszystkich sprzętów z miejsca przestępstwa potrzebne było 8 tirów.

"Główne linie produkcyjne znajdowały się w za aneksowanych na ten cel pomieszczeniach kamienicy.  Tam znajdowało się blisko 50 maszyn składających się na linię produkcyjną, ponad tona półfabrykatów służąca do produkcji sfałszowanych produktów leczniczych, 430 tysięcy sterydów w postaci tabletek, ampułek, fiolek, ponad 100 tysięcy leków na potencję w postaci tabletek" - opowiadał na antenie TVN policjant, który pracował nad sprawą.

Proceder zaczął się minimum dwa lata temu. - Działali jak prawdziwy koncern farmaceutyczny. Część osób zaangażowanych w proceder odpowiadała za stworzenie stron internetowych, które miały stwarzać pozory, że sprzedawane przez nich leki są produkowane poza granicami kraju. Inne osoby odpowiadały za dystrybucję, inne za sprowadzenie substancji czynnych, półfabrykatów i gotowych leków - czytamy na stronie TVN24.pl.

Posłuchaj jak działała grupa - kliknij tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.