Konkurs na szefa WIF pod lupą wojewody
Kopiuj tekst
Konkurs na szefa WIF pod lupą wojewody

Konkurs na szefa WIF pod lupą wojewody

Po publikacji, która pojawiła się w "Głosie Wielkopolski" zawrzało - wojewoda chce poznać okoliczności konkursu oraz jego przebieg

- Okoliczności przedstawione w artykule traktujemy bardzo poważnie. W najbliższych dniach postaram się podać więcej informacji w tej sprawie - powiedział redakcji "Głos Wielkopolski"  wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Motywacja do weryfikacji tego na ile wiarygodny jest zwycięzca oraz w jaki sposób został wybrany jest o tyle duża, że konkurs odbył się jesienią 2014 roku za urzędowania wojewody Piotra Florka z PO.  Wówczas zdecydowanie wygrał farmaceuta Grzegorz Pakulski, którego dotyczą obie publikacje gazety.

Grzegorz Pakulski w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” zapewniał, że jest niezależnym od nikogo i bezstronnym urzędnikiem. Swoje smsy z Bąbelkiem (np. z prośbą o wskazówki dot. konkursu) tłumaczył tym, że jedynie chciał, by wszyscy wiedzieli, że kandyduje. Podobnie wyjaśniał prośbę skierowaną do europosła Andrzeja Grzyba. Z kolei Grzyb zaprzeczał, by w ogóle był proszony przez Pakulskiego o taką pomoc.

Czytaj więcej - kliknij tutaj.


Poprzedni artykuł w tym temacie - kliknij tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.