CBŚ zlikwidowało pod Bydgoszczą największą na świecie nielegalną fabrykę leków!
Kopiuj tekst
CBŚ zlikwidowało pod Bydgoszczą największą na świecie nielegalną fabrykę leków!

CBŚ zlikwidowało pod Bydgoszczą największą na świecie nielegalną fabrykę leków!

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wytwarzał sfałszowane medykamenty

Kilka miesięcy pracy funkcjonariuszy CBŚP przyniosło efekt w postaci likwidacji pierwszej w Europie, a największej na świecie nielegalnej fabryki farmaceutyków.

Podejrzani produkowali oraz wpuszczali do obrotu gigantyczne liczby leków na potencję oraz sterydów. Zatrzymania miały miejsce w województwach: kujawsko-pomorskim, śląskim, pomorskim i wielkopolskim. 3 osoby usłyszały zarzuty kierowania grupą, a pozostałe udziału w niej. Przedstawiono im również zarzuty łamania prawa farmaceutycznego i narażenia życia i zdrowia wielu osób.

Zabezpieczono 48 różnego rodzaju maszyn służących do produkcji sfałszowanych leków, 430 tys. sterydów w ampułkach i tabletkach oraz 100 tys. tabletek na potencję o łącznej wartości czarnorynkowej ponad 17 milionów złotych!

Jak czytamy na portalu gazety "Nowości", policjanci ustalili, że część gotowych produktów, jak również półfabrykaty były sprowadzane z Chin kanałem przerzutowym przez Grecję, jak i Wielką Brytanię oraz Rumunię. Dystrybucja odbywała się w większości z wykorzystaniem sieci Internet. Produkty te zagrażały życiu i zdrowiu kupujących ze względu na warunki produkcji, jak również różnice w składzie.
Swoją drogą, ciekawe gdzie te leki były dystrybuowane...

Czytaj więcej - kliknij tutaj.
Źródło: nowosci.com.pl


A gdzie kupić fałszywki?


Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.