"Głos Wielkopolski" dotarł do prywatnych smsów Tadeusza Bąbelka
Kopiuj tekst
"Głos Wielkopolski" dotarł do prywatnych smsów Tadeusza Bąbelka

"Głos Wielkopolski" dotarł do prywatnych smsów Tadeusza Bąbelka

Czy Tadeusz Bąbelek wsparł Grzegorza Pakulskiego w konkursie na szefa WIF?

Redakcja "Głosu Wielkopolski" opublikowała wczoraj na swojej stronie internetowej treści sms-ów, które mieli wymieniać między sobą Tadeusz Bąbelek (były szef wielkopolskich aptekarzy) i Grzegorz Pakulski (zwycięzca konkursu na szefa Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego) w sprawie udziału Pakulskiego w tymże konkursie.

Według redakcji Pakulski aktywnie prosił o wstawiennictwo Bąbelka za jego kandydaturą, choć formalnie Tadeusz Bąbelek nie miał wpływu na wybór zwycięzcy.

- W innych smsach Grzegorz Pakulski wprost prosił Tadeusza Bąbelka o lobbing i wskazówki. 3 października 2014 r. tak pisał do Bąbelka: – „Dzwonił do mnie Kucharewicz [Grzegorz Kucharewicz był jednym z członków komisji konkursowej]. Gadać z nim czy odczekać?” - donosi "Głos Wielkopolski".

Tadeusz Bąbelek nie pozostawiał Pakulskiego bez wsparcia i dopingu:
Sms Bąbelka z 21 września 2014 r.: „Twoje papiery są ok i powinieneś je złożyć. Resztę omówimy jutro. Musimy robić swoje zgodnie z naszym planem”. Kolejny sms Bąbelka z 29 września z 23.16: – „Z ramienia wojewody w komisji będzie pani Maria Krupecka – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych”.

Czytaj więcej w "Głosie Wielkopolski" - kliknij tutaj.


Dotychczasowe informacje w tym temacie:
Tajemnicze umorzenie sprawy dr. Bąbelka? - kliknij tutaj.
NRA: postępowanie w sprawie Tadeusza Bąbelka nadal trwa  - kliknij tutaj.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.