Ostre słowa Wiceprezesa Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej wobec NIA
Kopiuj tekst
Ostre słowa Wiceprezesa Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej wobec NIA

Ostre słowa Wiceprezesa Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej wobec NIA

Piotr Bohater o odmowie udziału w dyskusji „Teraz Solska – Jak zmieniać rynek aptek z korzyścią dla pacjentów” przez kierownictwo NIA

Wiceprezes DIA skrytykował decyzję NIA, która odmówiła udziału w dyskusji na antenie TOK FM. Ubolewa on, że nikt nie odpowiedział na argumenty wysuwane przez przedstawicieli aptek sieciowych:

- W trakcie wyżej wymienionej audycji radiowej przeciwnicy zmian systemowych, w wyniku których co najmniej 51% udziałów apteki w Polsce musieliby posiadać farmaceuci, starali się przez blisko godzinę podać jak najwięcej argumentów przeciwko takiej zmianie. Ponadto, większość z tych argumentów była również wielokrotnie przytaczana przez przeciwników zmian systemowych w licznych artykułach prasowych, publikowanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Niestety, przedstawiciele Naczelnej Izby Aptekarskiej nie odnieśli się do tych argumentów nie tylko w trakcie tej audycji radiowej, ale również w publikacjach prasowych dotyczących możliwych zmian systemowych detalicznej dystrybucji leków w Polsce. Chciałbym dzisiaj podać trzy przykłady tych argumentów, choć jest ich niestety znacznie więcej.

W kolejnych akapitach odpowiada on na poszczególne argumenty adwersarzy.

Zachęcamy do zapoznania się z całym tekstem - kliknij tutaj.

- Najlepiej, jeśli każdy z Państwa spróbuje sobie odpowiedzieć na to pytanie. Proszę sobie np. wyobrazić, że jesteście Państwo politykami i w przestrzeni publicznej utrwala się przekonanie, że system „Apteka dla aptekarza” jest jakimś reliktem legislacyjnym, obowiązującym w zaledwie kilku krajach europejskich, który najprawdopodobniej zostanie w tych krajach wkrótce zmieniony. Ponadto,  Prezes Federacji Pacjentów Polskich jest przeciwny koncepcji „Apteki dla aptekarza”. Czy w tej sytuacji zwiększa się, czy zmniejsza możliwość wprowadzenia w Polsce tak bardzo oczekiwanych zmian systemowych? Czy powinniśmy oczekiwać, że w kampanii medialnej przeciwko koncepcji „Apteka dla aptekarza” argumenty zwolenników sieci aptecznych powinni odpierać parlamentarzyści i członkowie polskiego rządu, czy przemyślaną strategię w tym zakresie powinna przedstawić i realizować Naczelna Izba Aptekarska, koordynując również działania okręgowych izb aptekarskich? W tej sytuacji należałoby się również zastanowić: kto się w tym wszystkim pogubił?

Źródło: strona internetowa Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.