W Wałbrzychu zmarł mężczyzna, który przyjmował wycofany z obrotu ATRAM
Kopiuj tekst
W Wałbrzychu zmarł mężczyzna, który przyjmował wycofany z obrotu ATRAM

W Wałbrzychu zmarł mężczyzna, który przyjmował wycofany z obrotu ATRAM

Sekcja zwłok i badania toksykologiczne mają wyjaśnić czy lek miał wpływ na zgon mężczyzny

Jak donosi serwis TVN24.pl w Wałbrzychu zmarł mężczyzna, który przyjmował lek ATRAM wycofany niedawno z obrotu przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

- Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci wszczęto 7 września, po tym jak do prokuratury zgłosił się brat zmarłego Michała A. - informuje Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. I dodaje, że wcześniej Generalny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję wycofującą z obrotu określone serie leku Atram, czeskiej firmy Zentiva. Wśród wycofanych leków były m.in. te serie, z których pochodził lek przyjmowany Michał A. - czytamy na stronie TVN24.pl.

Przypomnijmy, że lek wycofano z powodu zamiany z innym lekiem - środkiem psychotropowym (neurol).

Obecnie prokuratura bada sprawę. Konieczna jest sekcja zwłok oraz badania toksykologiczne na których wyniki będzie trzeba poczekać nawet kilka tygodni. Wówczas będzie możliwe ustalenie, czy śmierć mężczyzny ma związek z przyjmowanym lekiem.
Mężczyzna był schorowany, od kilku lat dializowany.

Generalny Inspektorat Farmaceutyczny 6 września wydał decyzję o wycofaniu z obrotu oraz z poziomu pacjenta serii leków: Atram 12,5, 12,5 mg, tabletki, nr serii 2561215, data ważności 11.2017; Atram 12,5, 12,5 mg, tabletki, nr serii 2510216, data ważności: 01.2018 oraz Atram 6,25, 6,25 mg, tabletki, nr serii 2010216, data ważności 01.2018. Dodatkowe informacje dla pacjentów są dostępne na infolinii pod numerem telefonu +48 22 280 09 58, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 - wskazuje serwis TVN24.pl.

Źródło - TVN24.pl.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.