Jak dokonać zwrotu leku ATRAM?
Kopiuj tekst
Jak dokonać zwrotu leku ATRAM?

Jak dokonać zwrotu leku ATRAM?

Jak zachować się jeśli przyjdzie do Ciebie pacjent chcący zwrócić lek?

Jak pisaliśmy wczoraj, GIF oraz Minister Zdrowia poinformowali we wtorek o wycofaniu z obrotu kilku serii leku ATRAM, w którego opakowaniach mógł znajdować się inny lek (neurol).

Dziś Naczelna Izba Aptekarska wydała oświadczenie w którym wskazuje jak należy postąpić, gdy pacjent zwróci się do farmaceuty chcąc oddać wadliwy lek:

Dystrybutor w/w produktu leczniczego na terenie Polski, tj.: hurtownia farmaceutyczna Sanofi-Aventis Sp. z o.o. wdrożyła procedurę wycofania wymienionych serii Atramu i przyjmie wszystkie opakowania, w tym również napoczęte i poniesie koszty związane z dokonywanymi zwrotami.

W celu ułatwienia realizacji powyższego prosimy o przyjęcie zwrotów wszystkich posiadanych przez pacjentów zgłaszających się do Państwa apteki opakowań w/w serii produktów leczniczych zgodnie zponiższym:

  • W przypadku kiedy pacjent dokonał zakupu w Państwa aptece należy bezwzględnie przyjąć zwrot w tym również napoczętych opakowań. Pacjent jest upoważniony do otrzymania zwrotu kosztów zakupu zwracanego leku lub może otrzymać w zamian opakowanie tego samego produktu leczniczego z innej serii.

  • W przypadku gdy pacjent nie ma możliwości zwrotu wycofanego produktu leczniczego Atram w aptece, w której dokonał zakupu leku, może dokonać zwrotu w innej aptece.
Kierownik proszony jest o skontaktowanie się z hurtownią farmaceutyczną Sanofi-Aventis Sp.z o.o. w celu ustalenia sposobu rozliczenia.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących terapii produktem leczniczym Atram,
należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Wycofane serie leku to:
  • Atram 12,5 seria 2561215 data ważności 11.2017
  • Atram 12,5 seria 2510216 data ważności 01.2018
  • Atram 6,25 seria 2010216 data ważności 01.2018

Komunikat NIA - kliknij tutaj.
Artykuł a incydencie podmiany leków - kliknij tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.