Przenośny elektrokardiograf? Telemedycyna w służbie pacjentom | #AptekaPrzyszłości
Kopiuj tekst
Przenośny elektrokardiograf? Telemedycyna w służbie pacjentom | #AptekaPrzyszłości

Przenośny elektrokardiograf? Telemedycyna w służbie pacjentom | #AptekaPrzyszłości

Ukraiński startup chce monitorować pracę serca na odległość

Heart-In - ukraiński startup założony przez inwestora Alexa Vinogradova oraz kardiologa i reumatologa Dmytro Fedkova ma pomagać pacjentom w kontrolowaniu pracy serca, szczególnie w przypadkach wymagających stałej opieki lekarskiej.

To niewielkie urządzenie, które można podłączyć do smartfona lub komputera. Ma monitorować pracę serca i alarmować dostepnych przez 24h/dobę lekarzy o wszelkich niepokojących zmianach w jego pracy. Lekarz może błyskawicznie zareagować - zalecić odpowiednie działanie (np. wzięcie leków lub natychmiastowe wezwanie pogotowia). Narzędzie to pozwoli na efektywne wykorzystywanie gromadzonych danych - szybkie wyciąganie wniosków oraz udzielenie pomocy.

Powodami założenia startupu były osobista tragedia jednego z założycieli oraz paląca potrzeba stałej opieki medycznej, jaką oboje zauważyli wśród coraz większej liczby pacjentów mających problemy z sercem. Celem ich działalności jest zmniejszenie liczby zgonów, których przyczyną była choroba serca, poprzez błyskawiczną reakcję lekarza na wszelkie niepokojące zmiany w samopoczuciu pacjenta.

Heart-In właśnie rozpoczął produkcję i sprzedaż swoich przenośnych urządzeń EKG i poszukuje dystrybutorów na całym świecie.

Narzędzie działa w sposób podobny do popularnego już wśród polskich diabetyków projektu Diabdis, który pozwala na stałe monitorowanie poziomu cukru oraz konsultacje lekarskie.

Heart-In widzimy jako kolejne narzędzie, które mogłoby pomóc w efektywnym niesieniu pomocy przez farmaceutę. Im więcej rzetelnych danych na temat zdrowia pacjenta posiadamy, tym szybciej możemy zareagować dobierając mu odpowiednie medykamenty (suplementy) oraz udzielając porady. Zresztą kto wie - idąc tropem Ortopedio.pl - narzędzie mogłoby być dystrybuowane poprzez apteki...


Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Heart-In - kliknij tutaj.


Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.