Czy możliwe jest zaprojektowanie tabletki, która zawiera suplementy dopasowane do stylu życia pacjenta?
Po co to wszystko?
Pomysłodawcy start-upu wskazują 3 podstawowe korzyści z proponowanego rozwiązania:
- jedna tabletka zamiast kilku różnych o których trzeba pamiętać
- uwalnianie substancji w określonym czasie
Na przykład - pigułka może uwolnić witaminy od razu po zażyciu, a kofeinę w ciągu dnia dla podniesienia poziomu energii.
- substancje dostosowane do pacjenta
Jak wygląda zamówienie?
Multiply Labs ma działać online'owo - to na stronie internetowej pacjent wypełnia podstawowe dane dotyczące wzrostu czy wagi oraz określa swoje potrzeby. Następnie dokonuje płatności i otrzymuje tabletki na wskazany adres.
- KROK I - wypełnienie podstawowych informacji przez pacjenta
- KROK II - określenie celu (potrzeby) - uzupełnienie witamin/podniesienie poziomu energii/ zwiększenie efektywności treningu fizycznego.
- KROK III - wybranie opcji projektowania tabletki - można to zrobić manualnie lub z pomocą serwisu, który podpowie najpopularniejszy skład, który pomoże osiągnąć cel wskazany przez pacjenta.
- KROK IV - po wybraniu opcji samodzielnego skomponowania składu pigułki, należy wskazać substancje z jakich ma się ona składać.
Na końcu pacjent dokonuje płatności i i tabletki po kilku dniach są już u niego.
Czy pomysł ma szansę się przyjąć?
W dobie pochłaniania przez pacjentów ogromnej liczby tabletek poza jakąkolwiek kontrolą lekarza czy farmaceuty, wiele osób może "kupić" ten pomysł. Cena tabletek nie jest jednak niska - ich zapas na 2 tygodnie to 19$. Do tego dochodzi zbudowanie wiarygodności przez pomysłodawcę - wszak skąd pacjent ma mieć pewność co w takiej pigułce tak naprawdę się znajduje?
W Polsce widzimy takie rozwiązanie jako możliwe ułatwienie pracy farmaceuty - wówczas to specjalista, który zna się na farmakoterapii dobiera pacjentowi odpowiednie substancje i przygotowuje tabletkę. Po dokładnym wywiadzie, wiedząc na co zwrócić uwagę i o co zapytać. Wszak potrzeby (czasem wyimaginowane) to jedno, a uczulenia i interakcje to drugie.
Źrodło: strona internetowa Multiply Labs.