Wszystkie suplementy w jednej tabletce | #AptekaPrzyszłości
Kopiuj tekst
Wszystkie suplementy w jednej tabletce | #AptekaPrzyszłości

Wszystkie suplementy w jednej tabletce | #AptekaPrzyszłości

Czy możliwe jest zaprojektowanie tabletki, która zawiera suplementy dopasowane do stylu życia pacjenta?

Okazuje się, że tak. Pomysł ten realizować chce start-up Multiply Labs, który przy zastosowaniu technologii druku 3D, dostarczać ma tabletki zawierające suplementy wcześniej określone przez pacjenta. Wszystko na podstawie informacji jakie podał on wypełniając zamówienie.

Po co to wszystko?
Pomysłodawcy start-upu wskazują 3 podstawowe korzyści z proponowanego rozwiązania:
  • jedna tabletka zamiast kilku różnych o których trzeba pamiętać
  • uwalnianie substancji w określonym czasie
Po przyjęciu tabletki rano, suplementy są uwalniane w określonych porach dnia.
Na przykład - pigułka może uwolnić witaminy od razu po zażyciu, a kofeinę w ciągu dnia dla podniesienia poziomu energii.
  • substancje dostosowane do pacjenta
Pigułka zawiera te suplementy, których rzeczywiście potrzebuje pacjent (na podstawie przekazanych przez niego informacji).

Jak wygląda zamówienie?
Multiply Labs ma działać online'owo - to na stronie internetowej pacjent wypełnia podstawowe dane dotyczące wzrostu czy wagi oraz określa swoje potrzeby. Następnie dokonuje płatności i otrzymuje tabletki na wskazany adres.

  • KROK I - wypełnienie podstawowych informacji przez pacjenta  • KROK II - określenie celu (potrzeby) - uzupełnienie witamin/podniesienie poziomu energii/ zwiększenie efektywności treningu fizycznego.  • KROK III - wybranie opcji projektowania tabletki - można to zrobić manualnie lub z pomocą serwisu, który podpowie najpopularniejszy skład, który pomoże osiągnąć cel wskazany przez pacjenta.  • KROK IV - po wybraniu opcji samodzielnego skomponowania składu pigułki, należy wskazać substancje z jakich ma się ona składać.


Na końcu pacjent dokonuje płatności i i tabletki po kilku dniach są już u niego.

Czy pomysł ma szansę się przyjąć?
W dobie pochłaniania przez pacjentów ogromnej liczby tabletek poza jakąkolwiek kontrolą lekarza czy farmaceuty, wiele osób może "kupić" ten pomysł. Cena tabletek nie jest jednak niska -  ich zapas na 2 tygodnie to 19$. Do tego dochodzi zbudowanie wiarygodności przez pomysłodawcę  - wszak skąd pacjent ma mieć pewność co w takiej pigułce tak naprawdę się znajduje?

W Polsce widzimy takie rozwiązanie jako możliwe ułatwienie pracy farmaceuty - wówczas to specjalista, który zna się na farmakoterapii dobiera pacjentowi odpowiednie substancje i przygotowuje tabletkę. Po dokładnym wywiadzie, wiedząc na co zwrócić uwagę i o co zapytać. Wszak potrzeby (czasem wyimaginowane) to jedno, a uczulenia i interakcje to drugie.

Źrodło: strona internetowa Multiply Labs.


Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.