Konstanty Radziwiłł o medycznej marihuanie
Kopiuj tekst
Konstanty Radziwiłł o medycznej marihuanie

Konstanty Radziwiłł o medycznej marihuanie

Minister: Nie może być mowy o tym, aby marihuana była dostępna dla wszystkich bez żadnych zasad

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na temat listy 75+ Minister Radziwiłł został zapytany o opinię w sprawie dyskusji wokół medycznej marihuany.

Nie istnieje podział na marihuanę medyczną i niemedyczną
Minister Zdrowia obala funkcjonujący w społecznej świadomości podział na marihuanę medyczną i niemedyczną:
- Chciałbym bardzo mocno polemizować z określeniem medyczna marihuana. Są różne produkty i substancje, które są w medycynie wykorzystywane. Marihuana wykorzystywana w medycynie - tak należy to określać. Nie ma marihuany medycznej i niemedycznej. Marihuana i produkty pochodzące z marihuany (w tym także o charakterze narkotycznym) powinna podlegać normalnej procedurze - takiej samej jak w każdej innej dziedzinie.

- Wokół marihuany narosło sporo mitów. Jest sporo osób, które wierzą w to, że to jest coś, co uleczy ich z jakiejś choroby. Kilka dni temu zostało opublikowane oświadczenie grupy lekarzy onkologów, którzy stwierdzili, ze są to nadzieje nie mające podstawy w medycynie. Ale ponieważ medycyna nie jest 0:1 to istnieje pewna grupa pacjentów przypadku których marihuana mogłaby być stosowana. Jednak ta grupa pacjentów ma zapewniony indywidualny import marihuany - wówczas dostarczamy im te leki za darmo.

Zainteresowanie marihuana przez pewne grupy jest podejrzane
- Mam wrażenie, ze jakieś na zwyczajne zainteresowanie niektórych grup obywateli oraz niektorych organizacji, które wyraźnie wskazują, że zajmują się czymś innym niż leczenie, że są tacy ludzie, którzy mówiąc o marihuanie medycznej niezgodnie z rzeczywistością (bez zastanawiania się nad konsekwencjami), mają coś innego na myśli. To rodzaj promocji tego miękkiego narkotyku. W tym samym czasie mamy wielki problem z tzw. dopalaczami, mamy wielki problem z wykorzystywaniem legalnych leków dostepnych w aptece bez recepty.

- Nie może być mowy o tym, aby marihuana była dostępna dla wszystkich bez żadnych zasad. Jeśli jest uzasadnienie do jej stosowania to ten środek może być wykorzystywany w medycynie, ale tylko na szczególnych zasadach.

Ministerstwo o procedurze wprowadzenia do obrotu leku zawierającego konopie indyjskie - kliknij tutaj.
Stanowisko onkologicznych towarzystw naukowych i konsultantów krajowych w dziedzinie onkologii - kliknij tutaj
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.