Perfekcyjna Pani Magister
Kopiuj tekst
Perfekcyjna Pani Magister

Perfekcyjna Pani Magister

Jakie cechy powinna mieć idealna farmaceutka? Co jest fundamentem opieki farmaceutycznej?

- Gdybym to ja miał opisać SPM* z perspektywy bycia potencjalnym pacjentem, chciałbym z pewnością szczerości – potwierdzenia czy SPM mógłby mi pomóc czy nie, zapewnienia iż jeśli coś będzie wynikiem mojego błędu powie mi o tym i vice versa oraz obietnicy, że dając dane słowo mogę liczyć na jego realizację.
Równie ważne wydaje się zrozumienie – niekoniecznie mam tu na myśli problem terapeutyczny, bo zakładam, że farmaceuta fachową wiedzę z gruntu posiada, lecz szerszego spojrzenia na świat i sytuację pacjenta w kontekście oddziaływania niemedycznych aspektów codzienności na zdrowie i stan psychofizyczny. Jeśli SPM oceniałby mnie tylko w kontekście podręcznikowego przypadku, podziękowałbym mu za współpracę już na jej początku. Trzecim fundamentem konstruktywnej relacji powinno być natomiast zaufanie – gdy nadejdzie już SDWOFwP**, nie wyobrażam sobie zdać się na łaskę i niełaskę SPM, jeśli nie wierzyłbym w Jego/Jej dobre intencje! Tak samo i owy SPM musi ufać, że to co mówi, staram się wcielać w życie każdego dnia.

* Swoją Panią Magister
** Szczęśliwy Dzień Wdrożenia Opieki Farmaceutycznej


Czytaj więcej - tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.