Lekarz nie jest dilerem
Lekarz nie jest dilerem

Lekarz nie jest dilerem

Opublikowany

Lead

W rozmowie z portalem politykazdrowotna.com Pan Szymon Chrostowski z Koalicji na Rzecz Walki z Bólem ocenia powstałe wokół medycznej marihuany zamieszanie.

- Osobiście uważam że dyskusja o medycznej marihuanie wędruje w „niemedyczne” obszary. Nie powinniśmy mówić o żadnej „legalizacji” – bo żaden lek uśmierzający ból nie jest nielegalny, tylko co najwyżej nieprzebadany i przez to niedopuszczony do obrotu. Jeśli ktoś mówi o legalizacji to znaczy, że ma na myśli substancję zakazaną – a to już jest brak wiedzy. I potwierdzi to każdy lekarz zajmujący się leczeniem bólu, w tym Polskie Towarzystwo Leczenia Bólu. Lekarz podający chorym silne analgetyki opioidowe nie jest dilerem - wskazuje Szymon Chrostowski - Lider Koalicji na Rzecz Walki z Bólem.

- Pacjenci mają obecnie dostęp do tzw. medycznej marihuany, gdyż mogą od marca br. występować o zgodę na import docelowy oraz refundację produktów, które nie mają pozwolenia na dopuszczenie do obrotu na terenie Polski. Wcześniej leczenie kannabinoidami też było możliwe.

Wywiad na temat medycznej marihuany przeczytasz tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij