Z apteki na badania kliniczne?
Z apteki na badania kliniczne?

Z apteki na badania kliniczne?

Grupa NEUCA wprowadza na rynek nowy brand i prowadzi pilotaż we współpracy z farmaceutami. Co może zyskać na tym aptekarz?

W ramach Grupy NEUCA do niedawna funkcjonowały 3 spółki związane z badaniami klinicznymi. Dwie z nich połączono, aby ujednolicić wizerunek na rynku badań klinicznych. W ten sposób powstała PRATIA (Clinport + Medica Pro Familia). To segment z którym NEUCA dopiero się oswaja, ale który chce mocno rozwijać.

Obecnie wyzwaniem jakie stoi przez NEUCA jest pozyskiwanie pacjentów, którzy będą korzystać z możliwości nowoczesnych metod leczenia. Jednym z kanałów dotarcia do odbiorców badań są farmaceuci.

- Apteki maja informacje na temat chorób. Chcemy, by farmaceuci zapraszali zdefiniowane wcześniej grupy pacjentów na bezpłatne badania do naszych przychodni. Właśnie prowadzimy pilotaż
- Tomasz Józefacki, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Grupie NEUCA w rozmowie dla Pulsu Biznesu.

- To bardzo niestandardowy pomysł. Dostrzegam wiele potencjalnych problemów natury prawnej i etycznej. Apteki nie mogą przecież przekazywać danych o pacjencie. Wykorzystanie przychodni w segmencie badań klinicznych również może nie być takie proste, zwłaszcza że NEUCA dopiero uczy się tego segmentu. Jest on bardzo wymagający, szczególnie gdy w grę wchodzi publiczne finansowanie
- wskazał w rozmowie z Pulsem Biznesu niezależny ekspert z dziedziny badań klinicznych.

Komunikat prasowy NEUCA znajdziesz tutaj.
Załączniki

Pobierz wszystkie

PRATIA_logo.png

grafika | 52,1 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.