Poseł Jerzy Kozłowski - Kłamał Pan twierdząc, że popieram sieci aptek
Kopiuj tekst
Poseł Jerzy Kozłowski - Kłamał Pan twierdząc, że popieram sieci aptek

Poseł Jerzy Kozłowski - Kłamał Pan twierdząc, że popieram sieci aptek

Poseł z klubu Kukiz'15 vs niezależny farmaceuta. Kto kogo popiera?

Czy interpelacja 4198 do ministra zdrowia była wyrazem chęci głębokiego poznania tematu koncentracji na rynku aptek czy udzieleniem poparcia aptekom sieciowym?
Niezależny farmaceuta w dyskusji na Twitterze zarzuca posłowi Kozłowskiemu (klub Kukiz'15) działanie na niekorzyść niezależnych farmaceutów.
    


Wstęp do treści interpelacji 4198 skierowanej do ministra zdrowia:

"Szanowny Panie Ministrze!

Do mojego biura poselskiego zwrócił się Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET z prośbą o zaangażowanie się w prace nad zmianami na polskim rynku farmaceutycznym. Z treści wystosowanego przez Prezesa Zarządu PharmaNET pisma wynika, że w ostatnim czasie Wiceminister Zdrowia Pan Krzysztof Łanda zasugerował w mediach plan wprowadzenia wymogu posiadania przynajmniej 51% udziałów w aptece przez osoby z tytułem magistra farmacji. Oznaczać to może odebranie polskim przedsiębiorcom, niebędącym farmaceutami, majątku wartego 5 mld zł i przekazanie kontroli nad rynkiem leków korporacji zawodowej aptekarzy. Właściciele przedsiębiorstw stracić mogą dorobek życia, pracownicy aptek - pracę, a polscy pacjenci - niskie ceny zakupu leków nierefundowanych."

Cała treść interpelacji znajduje się tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.