Pill Mills lekiem na problemy Amerykanów?

Pill Mills lekiem na problemy Amerykanów?

To główna przyczyna nienaturalnych zgonów w USA i numer jeden w kontekście zdrowia publicznego. Uzależnienie od opioidów, które ma być remedium na problemy dziesiątkuje społeczeństwo w Stanach Zjednoczonych. Pill Mills wyrosły jak grzyby po deszczu. 

Książka "Dreamland. Opiatowa epidemia w USA"  Sama Quinonesa wywołała w stanach gorącą dyskusję na temat szeroko zakrojonego uzależnienia Amerykanów od środków przeciwbólowych. Dziś władze kraju walczą z problemem, choć niestety do momentu jego zauważenia stał się niezwykle poważny.

Heroina i opioidowe leki przeciwbólowe to jedne z najbardziej  alienujących narkotyków. Uzależnienie od nich na taką skalę mówi nam też  wiele o tym, jak alienująca stała się nasza kultura, jak zniszczyliśmy  nasze społeczności czy też pozwoliliśmy na to, żeby je niszczono.

Sam Quinones - autor książki "Dreamland. Opiatowa epidemia w USA"

W połowie lat 90. doszło do tak zwanej rewolucji w podejściu do  uśmierzania bólu. Wśród lekarzy i specjalistów zajmujących się bólem  coraz donośniejszy był głos, że w Ameryce nie leczy się bólu tak, jak  powinno, że pacjenci cierpią i że można by to robić znacznie  efektywniej, tyle tylko że lekarze boją się stosować dostępne narzędzia,  czyli opioidowe leki przeciwbólowe. A także, że powinny być one  znacznie bardziej dostępne, nie tylko dla pacjentów, którzy odczuwają  ból o dużym natężeniu, na przykład chorych na raka.

Sam Quinones - autor książki "Dreamland. Opiatowa epidemia w USA"

Intratny biznes

Niektórzy lekarze szybko się zorientowali, że kliniki specjalizujące się  w leczeniu bólu to w zaistniałej sytuacji bardzo intratny interes. I  pierwsze z takich klinik, zwane później "fabrykami prochów" ("pill  mills"), zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu.

Źródło:
Wysokie Obcasy - kliknij tutaj, aby przeczytać więcej.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.