Leki Tylko Z Apteki: "Raport demaskuje fałszywe argumenty ZPP"
Leki Tylko Z Apteki: "Raport demaskuje fałszywe argumenty ZPP"

Leki Tylko Z Apteki: "Raport demaskuje fałszywe argumenty ZPP"

Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki informuje, że otrzymało od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców list będący nieudaną próbą dyskredytacji raportu "Pozaaapteczny obrót lekami OTC. Bezpieczeństwo, ekonomia i oczekiwania pacjentów".

Jakiś czas temu Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki wydało raport opisujący pozaapteczny rynek leków w Polsce, porównując go także z tym co dzieje się za granicą. Jednocześnie minister zdrowia otrzymał wniosek o wznowienie prac nad projektem rozporządzenia o ograniczeniu pozaaptecznego obrotu leków OTC. Raport nie spodobał się reprezentującemu biznes Związkowi Przedsiębiorców i Pracodawców, który wystosował do Stowarzyszenia List będący próba zdyskredytowania jego autorów.

Otrzymaliśmy ostatnio list od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców,  który zarzuca nam, że postulowane przez Stowarzyszenie Leki Tylko z  Apteki ograniczenia w obrocie pozaaptecznym mają za cel biznesowy -  poprawę sytuacji finansowej aptekarzy. W robieniu Stowarzyszeniu z tego  zarzutu, autorom listu nie przeszkadza fakt, że są przedsiębiorcami, a  ich list ma wyłącznie biznesowy cel – obronę ich zysków.

czytamy na stronie Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki

To próba wywarcia presji na Ministrze 

List Związku Przedsiębiorców i Pracodawców jest próbą wywarcia presji na  Ministra Zdrowia by nie brał pod uwagę merytorycznych argumentów  opublikowanych w raporcie Pozaapteczny obrót lekami OTC. Bezpieczeństwo, ekonomia i oczekiwania pacjentów. Przedsiębiorcy postanowili wskazać Panu Ministrowi lektury i źródła informacji ich zdaniem dla niego niewłaściwe.

Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki

Kokosów z tego nie ma

Autorzy listu powtarzają również argument, że wprowadzenie jakichkolwiek  ograniczeń czy regulacji na opanowanym przez nich rynku oznacza dla  wielu przedsiębiorców i wiejskich sklepów koniec istnienia. Ignorują  zawartą w raporcie informację o tym, że marża przeciętnego punktu  sprzedaży z tytułu handlu lekami wynosi 90 zł miesięcznie, a udział  leków w obrocie stanowi poniżej 1 proc. o żadnym, więc zagrożeniu nie ma mowy. 

Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki

Źródło:
lekitylkozapteki.pl - kliknij tutaj po więcej informacji
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.