ZAPPA: Głos ZZPF to kolejny w środowisku zew wolności

ZAPPA: Głos ZZPF to kolejny w środowisku zew wolności

Związek Zawodowy Pracowników Farmacji dał wyraz swojemu niezadowoleniu z obecnej sytuacji na rynku aptecznym, zagrzewając farmaceutów do walki o swój byt w systemie ochrony zdrowia. Wtóruje mu Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich.

W ostatnim czasie wiele dzieje się w branży farmaceutycznej czy  medycznej, każda grupa zawodowa walczy o swoje miejsce na ziemi. Czy my  farmaceuci robimy coś więcej poza tylko rozpisywaniem się na forach,  dając się wciągać w dyskusje medialne podbijające ilości wejść na wielu  komercyjnych portalach, na których jakości i poziom dyskusji urąga  naszej godności i wykształceniu?

Wielokrotnie słyszymy glosy aptekarzy, którzy mówią, że nic się nie da  zrobić. Oczywiście, że się da, trzeba tylko chcieć i zacząć działać  wspólnie. Pod koniec dnia, każda kadencja polityczna i każda posada to  chwilowa działalności, każda osoba z naszych przedstawicieli potrzebuje  naszego głosu i na koniec dnia to my jesteśmy ramionami wspierającymi  każdą kampanię. Drodzy: koleżanki i koledzy farmaceuci, jesteśmy  olbrzymia grupa zawodową kilkadziesiąt tysięcy profesjonalistów  obsługujących 2 miliony pacjentów.

- wskazuje ZZPF
Mamy już szczerze dość tłumaczenia, uczenia urzędników aptekarstwa  zawiłości tego rynku, upominania się o wykorzystanie naszego potencjału,  za który zapłacił polski pacjent – podatnik. Ostatnio przekroczono  kolejne granice. Tekst Manifestu Aptekarzy z 2015r, z którym  rozpoczynaliśmy walkę z patologiami na rynku aptek staje się znów  aktualny. Podzielamy determinację ZZPF i z jednej strony  namawiamy farmaceutów do aktywności, zrzeszania się, z drugiej zachęcamy  do współpracy wszystkie branżowe organizacje. Z ZZPF i NIA współpracujemy od dnia powstania.

- wtóruje mu ZAPPA
Źródło:
zzpf.org.pl - kliknij tutaj. 
aptekarze.org.pl - kliknij tutaj.
Powiązane artykuły
Pora na system

Wielkimi krokami zbliża się kolejny termin, w którym ma ruszyć ZSMOPL, czyli Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi. A to oznacza, że nadszedł moment, w którym podmioty, na które nałożony został obowiązek raportowania obrotu produktami leczniczymi, muszą zacząć przygotowania do jego wypełniania. Dotyczy to, oczywiście, aptek.
Tańsze leki dla rodzin wielodzietnych

Po trzech latach od uchwalenia Karty Dużej Rodziny ustawodawca zadecydował, że włączy do programu również apteki.
Farmaceuci: "Nie chcemy ustalać odpłatności za lek"

Kończą się konsultacje w sprawie rozporządzenia dotyczącego recept. Projekt nakłada na aptekarzy obowiązek weryfikacji odpłatności za lek ze względu na płeć i wiek. Farmaceuci stanowczo takiemu rozwiązaniu się sprzeciwiają.
Farmaceuci przed sądami pracy

Pisząc zwykle o sprawach ważnych z prawnego czy rynkowego punktu widzenia, tracimy z oczu problemy jednostkowe. To błąd, bo życie zawodowe farmaceutów nie toczy się przecież na politycznych czy parlamentarnych salonach, ale w aptekach. W części z nich atmosfera i warunki pracy są znakomite, w innych niekoniecznie. Zdarza się, że aptekarze muszą ulegać naciskom właścicieli placówek w obawie przed utratąpracy. A gdy protestują, czasem są za to zwalniani. Ich sprawy trafiają wówczas do sądów pracy...
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.