Reklama latem - jak to wygląda w farmacji?

Reklama latem - jak to wygląda w farmacji?

Opublikowany

Instytut  Monitorowania Mediów zbadał wydatki reklamowe w lipcu 2018 roku w wybranych branżach: farmaceutycznej, handlowej, finansowej, telekomunikacyjnej i motoryzacyjnej. Branża handlowa utrzymuje się na pierwszym miejscu z niezmienionym wynikiem, natomiast dogoniła ją branża farmaceutyczna. Wszystkie branże odnotowały spadek  wydatków.

Nie jest zaskoczeniem, że największe budżety reklamowe w przeanalizowanych branżach nadal lokowane są w reklamy telewizyjne (około 40 proc. w każdej dziedzinie), natomiast najmniejsze budżety przeznaczane są na promocję w prasie.
Podział na media<br>

Podział na media

W lipcu marka Litrosal Zdrovit wygenerowała  największe wydatki w branży farmaceutycznej – nieco ponad 6 mln zł na  reklamę w mediach tradycyjnych. Na kolejnych miejscach z nieco  mniejszymi wynikami znalazły się Steper, Perspiblock, Hepaslimin oraz Akustone.
Podział na marki<br>

Podział na marki

Wśród bardzo szerokiego wachlarzu produktów reklamowanych w branży farmaceutycznej największe budżety zostały przeznaczane na środki przeciwbólowe (17 proc.) oraz suplementy diety (13 proc.). Dalej można wymienić m.in. produkty wspomagające trawienie, związane z pielęgnacją i wspomagające wątrobę.
Kategorie reklamowe / farmacja<br>

Kategorie reklamowe / farmacja

Źródło: 
Instytut Monitorowania Mediów - kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wizerunek aptekarza w reklamach internetowych

temu

Nie zobaczycie ich w telewizji i prasie drukowanej, nie usłyszycie w radiu, ale internet wręcz pęka w szwach od reklam rozmaitych produktów, które rzekomo leczą wszelkie choroby.Na domiar złego często wykorzystuje się w nich wizerunek farmaceutów i lekarzy. Mechanizmy działania są dwa: albo podważa się wiedzę i doświadczenie tych grup zawodowych, albo wykorzystuje ich autorytet, zatrudniając przebierańców do promowania danych substancji.
GIS przedstawia wyniki kontroli suplementów diety

temu

Każdego dnia dystrybutorzy zgłaszają do GIS około 20 nowych suplementów diety. Niewykonalna jest więc obecnie kontrola wszystkich z nich. W 2017 roku udało się poddać badaniom 4280 próbek. Jakie były wyniki?
Smog biznes

temu

W składzie oligomeryczne procyjanidyny pochodzące z ekstraktu z kory sosny nadmorskiej. Co można osiągnąć dzięki ich stosowaniu? Chronić komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym i jego następstwami. Tak w każdym razie swój suplement SmogStop opisuje producent.
Stop kłamstwom i co dalej?

temu

Nie ufaj wirtualnym autorytetom, nieistniejącym uniwersytetom i naukowcom, nieprawdziwym zdjęciom i montowanym filmom, „gwarantowanym” efektom i „okazyjnym” cenom – radzi Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki i publikuje przykłady kłamstw i manipulacji w internetowym handlu „lekami”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.