ZAPPA: To pierwszy krok do wdrożenia opieki farmaceutycznej

ZAPPA: To pierwszy krok do wdrożenia opieki farmaceutycznej

Opublikowany

Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek "wrzutkę" prawną dotyczącą wysyłkowej sprzedaży leków traktuje jako pierwszy krok do wdrożenia opieki farmaceutycznej w Polsce.

Od dawna zastanawialiśmy się nad określeniem grupy pacjentów od której  można by zacząć wdrażanie opieki farmaceutycznej. Niepełnosprawni byli  rozważani na pierwszymi miejscu, jako grupa naturalnie najbardziej  potrzebująca i łatwa do zidentyfikowania. „Wrzutkę” dotyczącą wysyłkowej  sprzedaży leków rx potraktowaliśmy jako szansę na przyspieszenie  pierwszego kroku.

- czytamy na stronie ZAPPA

Farmaceuta jest wskazywany przez ZAPPA, a w ślad za ZAPPA przez Naczelną Izbę Aptekarską, jako dużo lepsza i rozsądniejsza alternatywa dla kuriera.

Farmaceuta, jako specjalista od leków, dawałby gwarancję ich właściwego  przygotowania, spakowania, zabezpieczenia, transportu, możliwie krótkiego czasu dostawy, zapewniłby dostępność do pełnego asortymentu apteki.

- czytamy na stronie ZAPPA

Dostarczanie leków przez farmaceutę mogłoby zostać według ZAPPA uzupełnione kompleksowym doradztwem, które wspierałoby opiekę lekarza.

Ponadto, zadbałby o należyte przyjmowanie leków przez pacjenta, a  podczas wizyty domowej mógłby wprowadzać elementy wspomnianej opieki  farmaceutycznej, np. przez wykonanie przeglądu lekowego.

- czytamy na stronie ZAPPA

Udostępnij

Powiązane artykuły
#talktopharmacy - szkocka kampania promująca rozmowę z farmaceutą

temu

W Szkocji rozpoczęła się kampania mająca zachęcić pacjentów do korzystania z uslug aptek i farmaceutów. Akcję zainicjowało Królewskie Towarzystwo Farmaceutyczne (RPS). Ma ona promować wśród możliwość zasięgania w aptekach opinii na temat leków.
Opieka farmaceutyczna w Hiszpanii

temu

Praca farmaceuty w Hiszpanii to zdecydowanie inna organizacja pracy, większa odpowiedzialność i możliwość pomocy pacjentowi. Można śmiało powiedzieć, że w Hiszpanii istnieje opieka farmaceutyczna z prawdziwego zdarzenia.
Co wiemy o autyzmie? Jaką farmakoterapię stosuje się u chorych?

temu

Autyzm jest chorobą o podłożu neurologicznym rozpoznawaną najczęściej u niemowląt oraz małych dzieci. Najczęstszymi objawami autyzmu są m.in: opóźnienie mowy i funkcji językowych, zaburzenia behawioralne, problemy ze skupieniem się na danej czynności, trudności z zasypianiem, a także zaburzenia odżywiania. Liczne są przypadki wycofania komunikacyjno--werbalnego, braku kontaktu wzrokowego, zaburzenia relacji społecznych, zachowania nieadekwatnego do zaistniałej sytuacji (śmiech, smutek, refleksja itp.).
Opieka farmaceutyczna – jazda testowa

temu

Opieka farmaceutyczna dobrze się kojarzy, bo nikt nie ma już chyba wątpliwości, że wspiera prawidłową farmakoterapię pacjentów i pozwala nie tylko im, ale także budżetowi, racjonalnie wydawać posiadane środki. Świadczą o tym liczne doświadczenia wielu państw europejskich.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.