Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej apeluje do Farmaceutów o uzupełnienie numeru pesel i PWZ do 15 lipca

Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej apeluje do Farmaceutów o uzupełnienie numeru pesel i PWZ do 15 lipca

Z pisma wysłanego do prezesów rad okręgowych izb aptekarskich 27 czerwca 2018 roku wynika, że w trakcie wdrażania pilotażu e-Recepty zidentyfikowane zostały potrzeby w zakresie weryfikacji, uzupełnienia oraz aktualizacji rejestrów pozostających w gestii organów samorządu aptekarskiego. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia napotkało problem braku kompletności danych w Centralnym Rejestrze Farmaceutów oraz Rejestrze Aptek.

Z racji że na 10 maja komplet danych niezbędnych do zawnioskowania o dostęp do systemu P1 posiadało tylko 3055 aptek, Elżbieta Piotrowska – Rutkowska, prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej, informuje o konieczności uzupełnienia w Centralnym Rejestrze Farmaceutów numeru PESEL oraz numeru Prawa Wykonywania Zawodu do 15 lipca 2018 r.

Źródło: list do rad okręgowych izb aptekarskich z 27 czerwca 2018 roku: http://www.czestochowa.oia.org.pl/sites/default/files/L.dz_.242_2018%20pismo%20w%20sprawie%20PESELI%20i%20prawa%20wykonywania%20zawodu%20w%20Centralnym%20Rejestrze%20Farmaceutów.pdf

Powiązane artykuły
E-RECEPTA - przygotuj aptekę na zmiany

Drogi Farmaceuto, do 31 grudnia 2018 roku każda apteka powinna zostać podłączona do systemu P1. Chcąc ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy szczegółową instrukcję wprowadzenia e-recepty w aptece.
Ile będzie można odliczyć?

W związku z wprowadzeniem projektu e-recepty wiele aptek jest zmuszonych wymienić lub zmodernizować swój sprzęt komputerowy. Aby zrekompensować wydatki proponuje się dodatkowe odliczenie od dochodu.
Rachunek za e-receptę

Przeciwko e-receptom nie mógłby wystąpić nikt przy zdrowych zmysłach, kierujący się interesem pacjentów i zdrowia publicznego. A jednak właścicielom aptek spędza sen z powiek myśl o kosztach związanych z ich wprowadzeniem, którymi rząd chce obarczyć apteki, choć jednocze
Lord Byron nie miał racji!

Za to rację miała jego niechciana córka Ada Lovelace. Podczas gdy lord Byron był zwolennikiem luddystów, którzy niszczyli nowoczesne krosna będące protoplastami maszyn liczących, obawiając się niesłusznie o swoje miejsca pracy, jego córka Ada wieszczyła matematyce przyszłość wręcz „poetyczną”. Była bowiem przekonana, że matematyka potrafi wszystko opisać i przedstawić. Jej nowatorski umysł przepowiadał powstanie maszyny matematycznej„ogólnego użytku”. Myśli i słowo stały się ciałem.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.