Firma przedstawiła fałszywy certyfikat CE

Firma przedstawiła fałszywy certyfikat CE

Opublikowany

URPL wydał decyzję zakazującą dopuszczenie do obrotu plastrów rozgrzewających firmy Seyitler Kimya Sanayi A.S. jako wyrobu medycznego oznakowanego znakiem CE.

Polski dystrybutor powiadomił w kwietniu URPL o wprowadzeniu na terytorium RP plastra rozgrzewającego oznakowanego znakiem CE.

W maju dystrybutor przesłał do URPL korektę wzoru oznakowania opakowania oraz kopię certyfikatu CE wystawionego przez urząd czeski.

Gdy URPL wystąpił do czeskiego organu nadzorującego jednostkę notyfikowaną okazało się, że ww. jednostka nie brała udziału w ocenie zgodności ani nie wydawała certyfikatu dot. rzeczonych plastrów.

URPL zawiadomił stronę o zakazie wprowadzenia plastrów do obrotu.

Treść decyzji URPL - kliknij tutaj.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Leki na receptę dostarczy Ci taksówkarz

temu

iTaxi ogłosiło nową usługę - zakup i dostarczenie leków na receptę pod same drzwi. Ogłoszenie usługi zbiegło się z dyskusjami nad sprzedażą wysyłkową leków rX do osób niepełnosprawnych.
Kto dostarczy lek dla 800 tysięcy chorych na nadciśnienie? GIF wstrzymuje obrót 40 lekami kilkunastu firm

temu

Brak dostępności do wstrzymanych leków zawierających Valsartan to problem dla pacjentów, a co za tym idzie także dla farmaceutów. Jednak lek nie zniknął z rynku całkowicie. Jedną z niewielu firm, w której produkowany valsartan jest bezpieczny (pochodzi spoza Chin) jest Synoptis Pharma. Substancja czynna wykorzystywana przez tę firmą produkowana jest u producenta posiadającego pełny proces produkcyjny - w tym produkcję API. Producent ten przeszedł już wiele audytów GMP w tym z EU.
GIF wstrzymuje obrót lekami na nadciśnienie. Produkcja mogła być zanieczyszczona

temu

GIF wstrzymał 28 czerwca obrót 40 lekami kilkunastu firm z powodu potencjalnego zanieczyszczenia substancji czynnej, która pochodziła z Chin.
Prof. Zbigniew Fijałek: Najbardziej opłaca się fałszować leki

temu

Za zainwestowany 1 tys. $ w fałszowanie pieniędzy można zarobić 19 tys. $. Za narkotyki - 40 tys. $, papierosy - 60 tys. $. A Sfałszowane leki? 200 tys.!