Biorą darmowe próbki, a w aptekach straty

Biorą darmowe próbki, a w aptekach straty

Opublikowany

Inspekcja Sanitarna pobiera próbki suplementów do kontroli generując tym samym straty po stronie aptekarzy, którzy nie mogą się z tym pogodzić.

Prezes OIA w Łodzi wystosował do Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego pismo z prośbą o informację na temat zasadności pobierania darmowych próbek suplementów w aptekach, które przy wyższej cenie preparatu lub powtarzającej się liczbie pobrań generują znaczące straty.

Inspektorat wyjaśnił w odpowiedzi, że corocznie GIS przekazuje inspektorom wojewódzkim plan pobierania próbek wraz z wytycznymi dot. kierunków i zakresów badań. Na bazie tego planu inspektor wojewódzki opracowuje plan roczny pobierania próbek dla całego województwa wraz z wytycznymi określającymi zasady planowania i realizacji planu przez podległe jednostki.

Jednocześnie wyjaśnia, że szczegółowe wymagania dotyczące sposobu pobierania próbek na potrzeby kontroli określają przepisy UE, wytyczne i zalecenia KE oraz przepisy krajowe.

Źródło: OIA - kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.