Czy apteka może sprzedawać leki przez allegro?

Czy apteka może sprzedawać leki przez allegro?

Opublikowany

Temat wywołujący długie dyskusje. Zdaniem wielu aptek to dopuszczalne. Jak się okazuje zdaniem inspekcji farmaceutycznej i NSA już nie.

A zjawisko jest popularne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę allegro frazę "apteka": https://allegro.pl/listing?string=apteki&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-hou-1-5-0501

Czy to legalne?

WSA nie ma wątpliwości:

"Zestawiając treść art. 68 ust. 3 prawa farmaceutycznego z treścią art. 2 pkt 37aa tej ustawy, przyjąć należy. że sprzedażą wysyłkową produktów leczniczych jest umowa sprzedaży tych produktów zawierana pomiędzy apteką ogólnodostępną lub punktem aptecznym a pacjentem bez jednoczesnego udziału obu stron przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość. To z kolei oznacza, że ustawodawca, dopuszczając prowadzenie przez apteki ogólnodostępne i punkty apteczne wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza, wykluczył możliwość pośrednictwa w zawieraniu umów".

Źródło: https://bezprawnik.pl/allegro-sprzedaz-lekow/

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.