Antyszczepionkowcy: "Po szczepionkach ludzie głupieją"

Antyszczepionkowcy: "Po szczepionkach ludzie głupieją"

Incydent z podaniem pacjentom szczepionek z przerwanego ciągu chłodniczego podsycił dyskusję na temat bezpieczeństwa podawania szczepionek w ogóle. Ruch antyszczepionkowy w natarciu. Lekarze podzieleni. Organy państwowe nie maja jednak wątpliwości - szczepienia są konieczne i są bezpieczne.

 To, co się stało, będzie świetną pożywką dla ruchów antyszczepionkowych.

wzdycha Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego

Przykładowe wypowiedzi...

"Jeśli rodzic myśli, że jego dziecko mogłoby zachorować na odrę, niech się nie boi, bo jak przejdzie się odrę, nie zachoruje się na raka."

"No bo nawet co z tego, że obowiązkowe szczepienia chronią całą populację, skoro jednostki na tym cierpią?"

"Szczepionki zawierają metale ciężkie, rtęć i wiele innych rzeczy, które powodują autyzm."

"Szczepionki obniżają inteligencję, a do ich produkcji używa się ścieków i odpadów przemysłowych."

"Dziecko po szczepieniach może unikać kontaktów społecznych, cierpieć na bezsenność, mieć nagłe wybuchy złości."

To wszystko idzie w paskudną stronę. Każdy może powiedzieć najbardziej bzdurną rzecz, to krąży w publicznej przestrzeni, nikt przeciw temu nie protestuje. Jedni mówią, że szczepionki są przebadane i bezpieczne, drudzy na to, że mogą zabić. Jedni trzymają się tego, że Ziemia ma kształt kuli i kręci się wokół Słońca. A drudzy, że Ziemia jest płaska i podtrzymują ją dwa wielkie żółwie. Nie mogę pojąć, dlaczego z tym nic - jako państwo - nie robimy? To jest przyzwolenie na głoszenie bzdur. Należałoby się temu przeciwstawić. I to teraz, już, bo inaczej będzie źle.

dr Michał Sutkowski - Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych

Czy organy państwowe coś ukrywają?

Nie. Średnio w ciągu roku służby medyczne odnotowują około dwóch tysięcy niepożądanych odczynów poszczepiennych, ale w większości to objawy łagodne: zaczerwienienie w miejscu ukłucia, chwilowy wzrost temperatury. Przypadków ciężkich jest od kliku do kilkunastu rocznie. Nie zanotowano żadnego śmiertelnego. Jeśli Stop NOP ma jakieś informacje, niech je ujawni.

rzecznik GIS - Jan Bondar

Źródło: Nesweek - kliknij, aby przeczytać więcej.
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.