Nowy wiceminister zdrowia

Nowy wiceminister zdrowia

Opublikowany

Wczoraj (17 stycznia) minister zdrowia wręczył Januszowi Cieszyńskiemu nominację na podsekretarza stanu. Nowy wiceminister będzie odpowiadał za informatyzację.

Janusz Cieszyński pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w  Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17  kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie  Rozwoju. Prowadził firmę zajmującą się doradztwem biznesowym i prawnym  dla przedsiębiorców z sektora MŚP. W latach 2009-2014 pracował w jednej z  największych firm z obszaru telekomunikacji. Przewodniczący Rady  Nadzorczej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

Cieszyński będzie odpowiedzialny w MZ za informatyzację sektora  zdrowia w tym m.in. nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony  Zdrowia.

Głównym celem CSIOZ jest realizacja zadań z zakresu budowy społeczeństwa informacyjnego, obejmujących organizację i ochronę  zdrowia oraz wspomaganie decyzji zarządczych ministra właściwego do  spraw zdrowia na podstawie prowadzonych analiz.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.