Kim jest nowy Minister Zdrowia?

Kim jest nowy Minister Zdrowia?

Łukasz Szumowski zastąpił Konstantego Radziwiłła na stanowisku Ministra Zdrowia.

Młodszy o 14 lat od odchodzącego minister jest profesorem nauk medycznych, kardiologiem, elektrofizjologiem oraz specjalistą chorób wewnętrznych.
Tytuł profesorski odebrał w 2016 roku z rąk Andrzeja Dudy. Od listopada 2016 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W swojej karierze kierował Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie, współpracował z fundacją Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom. Należy także do Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Mimo różnicy wieku, nowy minister jest nie mniej konserwatywny od swojego  poprzednika, Jako jeden z 4 tys. medyków podpisał "Deklarację wiary  lekarzy  katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i  płodności  ludzkiej".

Szumowski podziękował swojemu poprzednikowi za ciężką  pracę. „Nakłady na służbę zdrowia wzrosty dzięki panu ministrowi, dzięki  waszej pracy” – mówił do zebranych. „Zdrowie jest jednym z priorytetów  rządu, będzie jednym z priorytetów rządu” – zapowiedział nowy minister.

Z kolei odchodzący minister krótko podsumował swoje najważniejsze sukcesy. Wśród  nich wymienił m.in.: stworzenie map potrzeb zdrowotnych, zatrzymanie  komercjalizacji szpitali i wprowadzenie sieci szpitali.

Absolutnie  crème de la crème to jest ustawa 6%. Te 6% to pieniądze,  które zasilą  służbę zdrowia i pozwolą dojść do tego, co widzimy w wielu  innych  krajach. 

Konstanty Radziwiłł

Pasją nowego szefa resortu jest żeglarstwo oraz narciarstwo. Z zamiłowaniem gra na pianinie i gitarze. Jest tatą czwórki dzieci. 
Źródło: mg.gov.pl kliknij tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.