Polacy znów wydali na leki więcej

Polacy znów wydali na leki więcej

Opublikowany

Kolejny rok przyniósł wzrost wydatków na leki. Największy udział miała w tym sprzedaż produktów i leków bez recepty, która zwiększyła się o 0,72 mld. zł.

Za: Puls Biznesu

Za: Puls Biznesu

Polacy w 2017 wydali w aptekach 38,3 mld. zł, czyli o 1,8 mld. zł. więcej niż w roku 2016.

W kraju działa 14,9 tys. aptek, czyli o 200 więcej niż rok wcześniej, ale tendencja wzrostowa zaczyna wyhamowywać ze względu na zmiany w prawie ("Apteka dla Aptekarza"). Było to widoczne w październiku, gdy po raz pierwszy od wielu miesięcy liczba aptek spadła. Kolejne miesiące ten spadek utrzymały.

Źródło: Puls Biznesu
Dane: "Raport farmaceutyczny w 2017 r." przygotowany przez firmę Iqvia

Udostępnij

Powiązane artykuły
Mamy wielki problem z nadkonsumpcją leków w Polsce

temu

Prezes NIA: Farmaceuta bezsprzecznie powinien współpracować z lekarzem i pacjentem dla jego bezpieczeństwa.
Wizerunek aptekarza w reklamach internetowych

temu

Nie zobaczycie ich w telewizji i prasie drukowanej, nie usłyszycie w radiu, ale internet wręcz pęka w szwach od reklam rozmaitych produktów, które rzekomo leczą wszelkie choroby.Na domiar złego często wykorzystuje się w nich wizerunek farmaceutów i lekarzy. Mechanizmy działania są dwa: albo podważa się wiedzę i doświadczenie tych grup zawodowych, albo wykorzystuje ich autorytet, zatrudniając przebierańców do promowania danych substancji.
Ostra bitwa o kształt przepisów - materiał w Polsat News

temu

Apap przeziębienie- zaskocz przeziębienie!

temu

W wielu przypadkach początek przeziębienia to dla wielu osób duże zaskoczenie. Zabiegany tryb życia, ogrom obowiązków, nawał pracy a tutaj lekkie drapanie w gardle. Przez pierwsze dwie godziny można się łudzić, że samo przejdzie. Gdy jednak katar dosłownie zaczyna lać się z nosa, czas oficjalnie zaakceptować infekcję. Jakże pięknie by było, gdyby w końcu powstał lek, który po pierwszej dawce wyleczyłby nas z niechcianej przyjaźni z wirusem. Nowa reklama Apap przeziębienie chyba właśnie takie cudo prezentuje – zaskocz przeziębienie! Czy skład zdoła zaskoczyć także farmaceutów?
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.