Lokal pod aptekę w Sopocie za symboliczną złotówkę

Lokal pod aptekę w Sopocie za symboliczną złotówkę

Opublikowany

Sopot szuka farmaceuty, który podejmie się zadania prowadzenia apteki całodobowej. W zamian proponuje preferencyjne warunki wynajmu lokalu.

Sopot proponuje 1 PLN/m2 + VAT za wynajem lokalu w Sopocie farmaceucie, który poprowadzi aptekę całodobową.

Decyzja władz miasta wynika z tego, że ostatnia apteka pracująca w Sopocie w trybie całodobowym złożyła rezygnację z prowadzenia dyżurów nocnych i świątecznych.  Mimo, że władze miasta prowadziły negocjacje z lokalnymi aptekarzami to nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu i żaden aptekarz na dyżury się nie zgodził.

Stąd też decyzja o wynajęciu lokalu miasta. Umowa najmu zostanie zawarta na czas nieoznaczony. Oprócz czynszu najemca opłacać będzie podatek od nieruchomości. Lokal mieści się przy ul.  3Maja5/7, w niewielkiej odległości od przychodni i pogotowia. Jego powierzchnia wynosi 219,20 metra kwadratowego.

Anna Dyksińska z sopockiego magistratu

W całej ofercie jest jeden szkopuł - na farmaceucie spoczywa ciężar uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki, a w Sopocie już teraz przekroczony jest limit. Jednak farmaceuta, który będzie niezłomny ma szansę pozwolenie uzyskać w drodze wyjątku.

Podmiot lub przedsiębiorca, który ubiega się o zezwolenie na prowadzenie apteki, może - na zasadzie tzw. wyjątkowego trybu - ubiegać się o odstępstwo, a więc w tym przypadku o pominięcie ograniczeń geograficzno-demograficznych.

Jacek Szczepaniak, radca prawny WIF w Gdańsku

Oferty można składać do 5 stycznia 2018 roku.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.