Prace nad SEL24 wracają

Prace nad SEL24 wracają

Opublikowany

Po dwóch miesiącach skończył się stan zawieszenia nad badaniami klinicznymi SEL24 - potencjalnego leku na ostrą białaczkę szpikową.

Badania zostały wstrzymane po tym, jak jeden z kilku pacjentów uczestniczących w badaniach i otrzymujących lek zmarł z powodu udaru. Wówczas Selvita mocno odczuła to na giełdzie, gdyż jej akcje potaniały wówczas o 17 proc. w ciągu jednej sesji.

W ciągu minionych 2 miesięcy kurs Selvity na GPW wrócił do poziomu sprzed decyzji o wstrzymaniu badań.
SEL24 to najbardziej zaawansowany projekt Selvity.

Źródło: Puls Biznesu - czytaj dalej.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Inteligentna tabletka

temu

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła do stosowania pierwszy lek doustny, który sam poinformuje pacjenta o jego zażyciu. Pytanie "czy dziś wziąłem tabletkę?" przestanie spędzać sen z powiek części pacjentów.
Tatuaż dla diabetyków pomoże w utrzymaniu kontroli nad chorobą

temu

Cukrzyca to poważna choroba cywilizacyjna. Prognozy ekspertów przewidują, że w 2030 roku cukrzycą dotkniętych będzie 366 milionów osób! Życie z cukrzycą to wyzwanie - ciągła kontrola i dyscyplina. Na rynku jednak pojawiają się kolejne innowacyjne rozwiązania, które mają je ułatwić. Jednym z nich jest tatuaż z biosensorami.
Kury znoszące jajka z lekiem?

temu

Naukowcy z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology (AIST) w regionie Kansai zmodyfikowali genetycznie zarodki kurczaków tak, by już na etapie komórkowym były zdolne do produkowania interferonu beta - rodzaju białka, które możne być wykorzystywane w leczeniu wielu chorób (m.in. stwardnienia rozsianego, WZW czy nowotworów).
Melatonina pomoże pacjentom onkologicznym?

temu

Prowadzone obecnie badania wskazują, że melatonina zalecana przy dolegliwościach pojawiających się w trakcie lotów równoleżnikowych może przynieść ulgę pacjentom onkologicznym.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.