Grand Press 2017 za cykl artykułów o sieciach aptecznych

Grand Press 2017 za cykl artykułów o sieciach aptecznych

Patryk Słowik i Jakub Styczyński z Dziennika Gazety Prawnej otrzymali nagrodę w kategorii  "DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE” w konkursie Grand Press. 

Wyróżniono cykl artykułów "Bezprawie. Sieci apteczne od środka" gdzie dziennikarze DGP opisują biznes apteczny, jego mroczną stronę i wielkie pieniądze, które sprawiają, że państwowi kontrolerzy są bezradni m.in. "Sieci apteczne od środka. Tak wygląda farmaceutyczne bezprawie"
Powiązane artykuły
Marek Tomków: Nie róbcie z farmaceutów złego wilka i przestańcie opowiadać bajki.

Nie przypadkiem pomysł posła Latosa dot. wysyłkowej sprzedaży leków do niepełnosprawnych, w pełnym kształcie popierają jedynie przedstawiciele dużych sieci. 
Karta to tylko pretekst?

Honorowanie Karty Dużej Rodziny w aptekach jest dziś jednym z ważniejszych wątków w dyskusji o zakazie reklamy aptek.Jednak czy rzeczywiście jej przedmiotem jest wyłącznie zakaz reklamy,czy może istnieje drugie dno? Może zakaz reklamy to tylko pretekst,by powrócić do dyskusji sprzed roku na temat nowelizacji Prawa farmaceutycznego i zmian, do których prowadzi?
Super-Pharm: "prawo nas nie zatrzyma"

Marka SuperPharm w Polsce liczy obecnie 75  salonów w całym kraju, ulokowanych głównie w największych centrach handlowych w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Strategia zakłada wybór lokalizacji, które generują największy ruch, co obecnie utrudnia "Apteki dla Aptekarza". Super-Pharm nie zaprzestaje jednak ekspansji. 
Sieci apteczne przegrywają wojnę o 1 procent

Problem cofania zezwoleń aptecznych za przekroczenie progu 1-procentowej koncentracji był już analizowany wielokrotnie. Wydane ostatnio orzeczenie WSA w Warszawie z 28 listopada 2017 r., VI SA/Wa 417/17, nie wnosi nic nowego do tego zagadnienia. Sieci apteczne tymczasem uznały, że ten wyrok to„przełom”; że jest jakoby „precedensem” odwracającym stan (wszech)rzeczy w problematyce limitu skupienia aptek w województwie.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.