Fonix ból uszu

Fonix ból uszu

Ból ucha może zdarzyć się u każdego, niezależnie od wieku. Najczęściej problem ten dotyczy dzieci, jednak u dorosłych także może wystąpić. Tym bardziej zaciekawić może reklama sprayu do uszu, który należy stosować przy bólu u pacjentów od 3 roku życia.

Jeszcze kilka lat temu, asortyment preparatów dostępnych bez recepty na tą dolegliwość był dość ubogi. Obecnie wybór jest spory, tylko czy faktycznie wyjdzie to na plus dla pacjenta czy na minus?

Reklama w dość prosty sposób obrazuje panią z bolącym uchem, która problem bagatelizuje oraz drugą, która przekonuje, że kwestia taka błaha nie jest. Za przykład podaje swoje dziecko, u którego ból ucha skończył się tygodniowym zwolnieniem. Rozwiązanie na szczęście jest proste, spray do uszu „Fonix Ból uszu”, pierwszy ratunek na ból, infekcje i podrażnienia uszu.

Skład Fonix ból uszu:
Olej z liści oliwki europejskiej
Olej sezamowy
Wyciąg z palmy sabałowej
Kompleks fitosteroli
Bisabolol
Olej z liści Murraya Koenigii (liście curry)
Olej z liści cynamonowca cejlońskiego
Wyciąg z koralowca gorgonia
Olejek miętowy
Fonix ból uszu to wyrób medyczny. Jak widać, skład ma bogaty. Występują tu naturalne oleje roślinne a także substancje o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i antyseptycznym. Nie ma co zaprzeczać, jest to dobry zestaw składników, który z pewnością sprawdzi się w codziennej higienie uszu a także przy podrażnieniach. Celowo nie piszę o bólu. Sama reklama wspomina, iż preparat ten nadaje się przy bólu ucha ZEWNĘTRZNEGO. Czy jesteśmy jednak sami w stanie stwierdzić, czy sprawa jednak nie jest poważna i nie wymaga leczenia a nie „łagodzenia” wyrobem medycznym? Zwłaszcza w odniesieniu do dzieci.

W mojej opinii taki spray sprawdzi się przy bólu ucha wynikającego z podrażnia ucha zewnętrznego np. przy zabiegach kosmetycznych, przy udziale np. patyczków higienicznych albo po wizycie na basenie. Jednak jeśli ucho boli, pytanie czy nie lepiej od razu sięgnąć po lek z substancją przeciwzapalną. Z całą pewnością niezbędna będzie tutaj wizyta lekarska. Niezależnie od wieku pacjenta, ciężko samemu stwierdzić czy to faktycznie podrażnienie czy też infekcja przebiega jedynie w uchu zewnętrznym. Czy jak to częściej zdarza się u najmłodszych, dotyczy ucha środkowego.

Uszy to wrażliwe struktury, o które należy dbać, jednak nadmierna i nadgorliwa higiena nie jest wskazana. Woskowina uszna ma swoje zadanie do spełnienia, a głównie jest to właśnie ochrona kanału słuchowego przed patogenami. Gdy fanatycznie będziemy usuwać jej nadmiar, paradoksalnie może to zwiększyć ryzyko infekcji uszu. Żaden ból ucha nie powinien być bagatelizowany. Zwłaszcza gdy odczuwana bolesność wzrasta, pojawia się gorączka, zawroty głowy czy ból zauszny. Według mnie każdy przypadek bólu ucha powinien zostać skonsultowany z lekarzem, a przekazy medialne preparatów bez recepty (niekoniecznie nawet leków) mogą spowodować większą bagatelizację tej dolegliwości, a może i nawet opóźnienie właściwego leczenia. Jedna sprawa to samodzielna higiena uszu w domu, a inna to próba samoleczenia. Tylko, że do leczenia potrzebny jest lek, a tu mamy wyrób medyczny.

Maria Pieńkowska - autorka bloga Pogromcy Reklam Farmaceutycznych
Powiązane artykuły
Na brytyjskim rynku OTC pojawi się Viagra Connect

Brytyjska Agencja ds. Regulacji Leków i Produktów Medycznych zgodziła się na sprzedaż wersji OTC popularnej Viagry. Ruch ten ma pomóc w walce z podrabianymi lekami na potencję. 
Apap przeziębienie- zaskocz przeziębienie!

W wielu przypadkach początek przeziębienia to dla wielu osób duże zaskoczenie. Zabiegany tryb życia, ogrom obowiązków, nawał pracy a tutaj lekkie drapanie w gardle. Przez pierwsze dwie godziny można się łudzić, że samo przejdzie. Gdy jednak katar dosłownie zaczyna lać się z nosa, czas oficjalnie zaakceptować infekcję. Jakże pięknie by było, gdyby w końcu powstał lek, który po pierwszej dawce wyleczyłby nas z niechcianej przyjaźni z wirusem. Nowa reklama Apap przeziębienie chyba właśnie takie cudo prezentuje – zaskocz przeziębienie! Czy skład zdoła zaskoczyć także farmaceutów?
Halitomin – bloker nieświeżego oddechu

Nieświeży oddech potrafi być kłopotliwą przypadłością, która wpływa na relacje społeczne. Może być wynikiem niewłaściwej higieny jamy ustnej albo manifestować kompletnie inną dolegliwość. Nowa kampania Halitomin upraszcza to zjawisko maksymalnie, proponując jedno rozwiązanie: tabletki do ssania. Czy faktycznie sprawdzą się jako bloker nieświeżego oddechu?
Koniec widzimisię producentów suplementów

Brak możliwości reklamowania suplementów przed głównym wydaniem Wiadomości? Nawet do 20 milionów kary? Ministerstwo zdrowia szykuje obostrzenia prawne, które mają uporządkować kwestię wprowadzania do obrotu oraz reklamowania suplementów diety.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.