Master Pharm szybuje w dół

Master Pharm szybuje w dół

Opublikowany

Akcje Master Pharmu spadły o 34% w 3 miesiące. Inwestorów przeraził raport NIK "Dopuszczenie do obrotu suplementów diety".

Prezes Master Pharmu nie traci optymizmu:

Zapoznaliśmy się z raportem NIK i uważamy, że obowiązujące obecnie regulacje są odpowiednie. Rynek jest już mocno uregulowany, zapewnione są kwestie dotyczące kontroli jakości, przekazywania klientom informacji i niewprowadzania w błąd konsumentów. Sprawa sprowadza się do stosowania i przestrzegania tych uregulowań, a nałożone ostatnio wysokie kary pokazują, że te przepisy pozwalają na ich skuteczne egzekwowanie. Master Pharm jako podwykonawca pracuje z firmami etycznymi, głównie z dużymi podmiotami, które nie mają kłopotów ze stosowaniem obowiązujących przepisów. Dla nas wyeliminowanie nieuczciwej konkurencji będzie pozytywne.

Jacek Franasik

Największy wzrost kosztów dotyczył tych związanych z wynagrodzeniami, co jest konsekwencją zarówno zwiększenia liczby pracowników, jak i presji płacowej. Jednak ten czynnik w naszym odczuciu słabnie. Przy zwiększonych obrotach, jakie notujemy, oczekujemy poprawy marży.

Jacek Franasik

Źródło: Puls Biznesu

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.