Giną przesyłki z tabletkami do aborcji farmakologicznej

Giną przesyłki z tabletkami do aborcji farmakologicznej

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny poinformowała na swoim fanpage'u, że Poczta Polska nielegalnie przetrzymuje przesyłki dla kobiet, które czekają na leki służące do wykonania aborcji farmakologicznej, jak i na tabletki antykoncepcji awaryjnej.

Komunikat z Facebooka<br>

Komunikat z Facebooka

Osoby te zostają bez informacji, gdzie znajdują się ich przesyłki.  Poczta Polska (WER Warszawa) z niewiadomego powodu nie rejestruje ich na  terenie kraju. Tym samym nie jest rozpoczynane postępowanie  administracyjne związane z odrzuceniem przesyłki lub przesłaniem jej  dalej do adresata. Przesyłki są zatem przetrzymywane w sortowni wbrew  obowiązującym procedurom.

Kobiety w Sieci i Aborcyjny Dream Team

W swoim komunikacie na łamach Codziennika Feministycznego wskazują, że ich działanie jest absolutnie legalne.

Posiadanie na własny użytek sprowadzonych z zagranicy  środków służących aborcji farmakologicznej również jest legalne. Leki  Mifepriston i Misoprostol nie są wymienione na liście leków zabronionych  w procedurze importu. Misoprostol jest dodatkowo lekiem zarejestrowanym  w Polsce a jego zastosowanie jest powszechnie w szpitalach do  terminacji ciąż martwych i leczenia niecałkowitych poronień.

Kobiety w Sieci
Aborcyjny Dream Team

Komentarz Poczty Polskiej

Poczta Polska dochowuje tajemnicy korespondencji, nie segreguje  przesyłek ze względu na ich zawartość. O dopuszczeniu przesyłki do  obrotu pocztowego na terenie Polski decyduje Urząd Celno-Skarbowy.  Wszystkie przesyłki nadchodzące spoza Unii Europejskiej przedstawiane są  do kontroli celnej.

Źródło: Wysokieobcasy.pl - kliknij tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.