Internetowi oszuści chcą zarobić na medycznej marihuanie

Internetowi oszuści chcą zarobić na medycznej marihuanie

Opublikowany

Z początkiem listopada zaczynają obowiązywać znowelizowane przepisy, które spowodują, że w polskich aptekach pojawi się medyczna marihuana. Już teraz w internecie widać oszustów, którzy na zmianie prawa próbują skorzystać.

Ogłoszenia znajdziemy już bez kłopotu na kilku portalach z ogłoszeniami. Cena za gram to ok. 30-40 złotych. Co zawiera sprzedawany produkt? Tego nikt nie wie.

A policja ostrzega: osobie, która wyrabia sfałszowany produkt leczniczy, grozi do 5 lat więzienia. Tej samej karze podlega ten, kto dostarcza lub udostępnia odpłatnie lub nieodpłatnie taki produkt.

Oferty sprzedaży medycznej marihuany <br>

Oferty sprzedaży medycznej marihuany

Prawdziwa, medyczna marihuana będzie najprawdopodobniej kosztowała 50-60 zł/gram i dostępna będzie w aptekach. Zakup marihuany w internecie jest według ekspertów balansowanie na granicy ryzyka zdrowia i życia. 

Na  postawie nowych przepisów firmy będą mogły składać do Urzędu  Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów  Biobójczych wnioski o przyznanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu  surowca farmaceutycznego ziela konopi innych niż włókniste. Nie oznacza  to natomiast, że leki recepturowe przygotowywane z marihuany będą  dostępne w aptekach od 1 listopada 2017 r.

Milena Kruszewska - rzeczniczka minista zdrowia

Udostępnij