Tatuaż dla diabetyków pomoże w utrzymaniu kontroli nad chorobą

Tatuaż dla diabetyków pomoże w utrzymaniu kontroli nad chorobą

Cukrzyca to poważna choroba cywilizacyjna. Prognozy ekspertów przewidują, że w 2030 roku cukrzycą dotkniętych będzie 366 milionów osób! Życie z cukrzycą to wyzwanie - ciągła kontrola i dyscyplina. Na rynku jednak pojawiają się kolejne innowacyjne rozwiązania, które mają je ułatwić. Jednym z nich jest tatuaż z biosensorami.

Badacze z Massachusetts Institute of technology rozpoczęli opracowywanie inteligentnego tuszu do ciągłego monitorowania poziomu cukru we krwi. Korzyści takiego tuszu to możliwość ciągłego monitorowania poziomu glukozy i płynów bez konieczności pobierania krwi, bez jakichkolwiek urządzeń oraz co ważne - w trybie ciągłym.
Aktywny biologicznie barwnik działa poprzez interakcję z płyneł śródmiąższowym ciała zmieniając kolor z zielonego na brązowy wraz ze wzrostem stężenia glukozy. Zespół badawczy opracował również zielony atrament, którego intensywność rośnie wraz ze wzrostem stężenia sodu, wskazując na odwodnienie.

Atrament może być niewidoczny w normalnych warunkach, stając się widoczny pod perwnymi rodzajami światła.
Tattooing a biosensor

Tattooing a biosensor

Źródło: rp.pl - kliknij tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.