Właściciel Żabki wesprze w ekspansji Super-Pharm?

Właściciel Żabki wesprze w ekspansji Super-Pharm?

Fundusz CVC przymierza się do przejęcia 40 proc. udziałów w izraelskiej sieci Super-Pharm. Ma jej pomóc w ekspansji.

Fundusz CVC prowadzi negocjacje w sprawie kupna mniejszościowego pakietu w grupie Super-Pharm, prowadzącej w Polsce sieć aptek z rozbudowaną ofertą drogeryjną.
Obecnie 75 proc. udziałów w Super-Pharmie maja Leon Koffler (założyciel sieci), a 25 proc. banki Leumi oraz Israel Dosciunt. Fundusz miałby przejąć całość pakietu banków oraz 15 proc. udziałów właściciela.

Super-Pharm chce pozyskać międzynarodowego partnera, by rozwijać się na rynkach zagranicznych, a co najmniej otworzyć więcej sklepów w Chinach i spróbować zrobić to w Polsce. Do tej pory spółka działała sama, a konkuruje z globalnymi gigantami. Nadeszła pora na pozyskanie dużego partnera, który dostarczy kapitał i zagraniczne powiązania.

źródło zbliżone do transakcji, cytowane przez dziennik "Haaretz"

Źródło: Puls Biznesu 
Powiązane artykuły
ZPP: Nie akceptujemy negowania naszego rozwiązania bez przedstawienia alternatywy

Związek Powiatów Polskich (ZPP) jednoznacznie sprzeciwia się postawie Ministerstwa Zdrowia w sprawie dyżurów aptek.
Bitwa o szczepienia w aptece

Polityka Lekowa Państwa "2018-2022" przedstawiona przez wiceministra Czecha zwiększa rolę farmaceuty w systemie ochrony zdrowia m.in. poprzez możliwość kwalifikowania do szczepienia i wykonywania wybranych szczepień ochronnych przez farmaceutów. Pielęgniarki pomysł ten oficjalnie krytykują.
Bezczelnie okłamują chorych na cukrzycę

Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki w ramach kampanii STOP Kłamstwom w internetowym handlu "lekami" znalazło w sieci reklamy preparatów dla diabetyków. Sprawa jest o tyle zatrważająca, że realnie zagraża zdrowiu i życiu wielu osób.
Wizerunek aptekarza w reklamach internetowych

Nie zobaczycie ich w telewizji i prasie drukowanej, nie usłyszycie w radiu, ale internet wręcz pęka w szwach od reklam rozmaitych produktów, które rzekomo leczą wszelkie choroby.Na domiar złego często wykorzystuje się w nich wizerunek farmaceutów i lekarzy. Mechanizmy działania są dwa: albo podważa się wiedzę i doświadczenie tych grup zawodowych, albo wykorzystuje ich autorytet, zatrudniając przebierańców do promowania danych substancji.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.