GIF przeciwny lekomatom

GIF przeciwny lekomatom

GIF rozwiewa wątpliwości i w odpowiedzi na zapytanie jednego z przedsiębiorców wskazuje, że sprzedaż leków w automacie (bez udziału człowieka) stoi w sprzeczności z zapisami prawa farmaceutycznego i rozporządzeniem ministra zdrowia.

Tylko on (człowiek - red.) może skutecznie uniemożliwić sprzedaż medykamentów dzieciom. Osoba sprzedająca ma za zadanie również dbać o odpowiedni sposób przechowywania produktów oraz weryfikację ich przydatności do spożycia.  

Paweł Trzciński, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego dla Dziennika Gazety Prawnej

Automaty sprzedające leki bez recepty miały być dla przedsiębiorców remedium na nowe przepisy ("AdA"). Jedna z firm zaproponowała nawet, aby medykamenty były sprzedawane bez opakowań w formie pojedynczych pigułek gotowych do natychmiastowego spożycia z jednorazowych kubeczków. Maszyny miałyby stanąć w miejscach publicznych, a także w drogeriach oraz aptekach - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej. Dziś, wydaje się, że pomysły te pozostaną w sferze planów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.