Odszkodowania za powikłania poszczepienne?

Odszkodowania za powikłania poszczepienne?

Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważa Ministerstwo Zdrowia. Radziwiłł podkreślił, że ministerstwo "widzi problem działań niepożądanych, które towarzyszą wszystkim metodom leczenia i diagnozowania, wszystkim lekom, także szczepionkom".

Radziwiłł wyjaśnił w rozmowie z PAP, że rocznie, w Polsce może być  "prawdopodobnie nie więcej niż 20-30 przypadków ciężkich,  niepożądanych". "To nie są procenty, to nie są nawet promile (ogólnej  liczby szczepionych dzieci – PAP)" – dodał.

Jest paradoksem, że w czasach, w których istnieje bardzo duża szansa na  to, żeby wyeliminować ze świata cały szereg kolejnych bardzo  niebezpiecznych chorób zakaźnych dyskutuje się o tym, czy to w ogóle  warto robić.

Konstanty Radziwiłł - minister zdrowia

Rodzice decydując się na nieszczepienie swoich dzieci muszą się liczyć z  konsekwencją w postaci powiększania się grupy osób niezaszczepionych w  społeczeństwie, co może być w jakimś momencie mechanizmem zapłonowym dla  epidemii, która być może nie wystąpi dzisiaj, jutro ale za jakiś czas  wystąpi z konsekwencjami dramatycznymi dla osób niezaszczepionych z  powodu choroby.

Konstanty Radziwiłł - minister zdrowia

Źródło: pap.pl - kliknij  tutaj
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.