Liczy się polska racja stanu

Liczy się polska racja stanu

Waldemar Buda: Nas bardziej niż reprezentowanie izraelskich czy kanadyjskich przedsiębiorców interesuje reprezentowanie polskiego interesu. Polski interes i racja stanu jest taka, ażeby utrzymać status quo na rynku, który jest dzisiaj.

Mieliśmy dwa rozwiązania - jedno to takie, aby zdekoncentrować rynek i powiedzieć sieci - odsprzedajecie wszystkie przekroczenia powyżej 4 aptek na jeden podmiot albo zastosować nowe zasady na przyszłość. My wybraliśmy miękkie rozwiązanie, na Litwie, na Węgrzech wybrano to twarde dekoncentracyjne. My uznaliśmy tak - te apteki, które są dzisiaj - 15 tys., działają bez żadnych ograniczeń jak do tej pory, natomiast nowe zasady stosujemy dopiero do nowych aptek, więc jeżeli dziś jest drogo albo tanio to tak samo będzie po wprowadzeniu tej ustawy w życie, bo ona nie dotyka funkcjonowania tych 15 tys. aptek.

Klany mogłyby powstać wtedy, gdyby był ograniczony dostęp do zawodu farmaceuty. Natomiast każdy kto ma tytuł magistra farmacji będzie mógł prowadzić aptekę. Ja jestem radcą prawnym i kancelarie tak się zdarzyło, że prowadzą radcy prawni, a moja córka, która nie jest radcą i nie będzie radcą, ona kancelarii nie będzie mogła prowadzić - dość naturalne rozwiązanie.

Źródło: radiolodz.pl kliknij tutaj.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.