Będzie protest techników farmaceutycznych?

Będzie protest techników farmaceutycznych?

Opublikowany

Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek oraz Związek Zawodowy Techników Farmaceutycznych szykują protest planowany na 10 maja pod Ministerstwem Zdrowia.

Technicy na stronie swojego wydarzenia na Facebooku wskazują 3 powody, które negatywnie wpływają na ich zawodową pozycję i dalszą możliwość pracy w zawodzie i które są powodem protestu:

"1.  Najpierw Apteka dla Aptekarza, 2. następnie ograniczenie zawodowych  uprawnień a na końcu 3.zakończenie kształcenia w zawodzie technik  farmaceutyczny."

Mamy dość takiego traktowania - my technicy farm.  ciężko pracujemy ,  płacimy podatki i niestety odpowiadamy za swoją prace tak samo jak mgr  farmacji ! Nie mamy żadnych przywilejów i cały czas jesteśmy  dyskryminowani !

Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek - IGWPAiA w wydarzeniu na Facebooku

Wydarzenie na Facebooku kliknij tutaj.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Technicy przygotowują się do protestu

temu

Związek Zawodowy Techników Farmaceutycznych RP na swoim profilu facebookowym wzywają wszystkich techników do akcji przedprotestacyjnej polegającej na wysyłaniu pism do Ministra Szumowskiego. 
Technicy oburzeni stanowiskiem MZ

temu

20 czerwca przedstawiciele Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek spotkali się w Ministerstwie Zdrowia z Ministrem Markiem Tombarkiewiczem oraz Dyrektorami departamentów szkolnictwa oraz polityki lekowej. Jednym z głównych tematów dyskusji było dalsze kształcenie techników farmaceutycznych. Niestety - wszystko wskazuje na to, że plany Ministerstwa nie zbiegają się z oczekiwaniami środowiska techników.
"Apteka bez technika to kiepska polityka". Zakończył się protest techników farmaceutycznych

temu

Dziś rano przed Ministerstwem Zdrowia strajkowało kilkudziesięciu techników farmaceutycznych. Ich celem jest zachowanie dotychczasowych uprawnień, możliwość prowadzenia apteki (rozszerzenie AdA) oraz dalszego kształcenia w zawodzie. Po rozmowie z wiceministrem Tombarkiewiczem resort wycofał się z części decyzji.
Protesty nie są rozwiązaniem

temu

Na dziś - 10 maja technicy farmaceutyczni zaplanowali protest. Przebiegać on ma pod hasłem 3x NIE. Środowisko techników farmaceutycznych wyraża w ten sposób swój sprzeciw wobec "Apteki dla Aptekarza", wygaszenia kształcenia w zawodzie technik farmaceuta oraz ograniczenia uprawnień zawodowych techników.  NIA odniosła się do tej sytuacji w oficjalnym komunikacie.