Dziekan Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego UM popiera poselski projekt nowelizacji PF

Dziekan Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego UM popiera poselski projekt nowelizacji PF

Opublikowany

W związku z trwającymi pracami legislacyjnymi nad poselskim projektem zmian ustawy Prawo farmaceutyczne, Wydział Farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wyraził poparcie tego projektu.

Planowane rozmieszczenie aptek w zależności od warunków geograficznych,  czyli nie mniejsze niż 500 metrowe odstępy pomiędzy aptekami oraz  warunków demograficznych, czyli uwzględniające ilości mieszkańców  przypadających na jedną aptekę, wydają się bardzo słuszne i porządkujące  działanie tych placówek. Oznaczają bowiem wymuszenie na właścicielach  aptek postaw zdrowo-konkurencyjnych. Ponadto, prawne umocowanie, iż  kierownikiem apteki może być tylko magister farmacji oraz fakt, iż osobą  obsługującą pacjentów za pierwszym stołem również może być tylko  magister farmacji szczególnie zasługuje na poparcie.

prof. dr hab. n. farm. Piotr Wroczyński

Studenci są przygotowywani do pełnienia roli odpowiedzialnego doradcy i opiekuna pacjentów, którzy prowadzą przewlekłą farmakoterapię. Ponadto, zadania opieki farmaceutycznej, które może prowadzić tylko magister farmacji, są niezbędne w celu poprawy compliance i adherence, które pomimo ogromnych kosztów ponoszonych przez Państwo, są stale jednymi z najniższych w Europie.

prof. dr hab. n. farm. Piotr Wroczyński

Całość pisma - kliknij tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.