Bayer zachęca do noszenia przy sobie aspiryny
Bayer zachęca do noszenia przy sobie aspiryny
Kopiuj tekst

Bayer zachęca do noszenia przy sobie aspiryny

Bayer uruchomił kampanię informacyjno-edukacyjną. Zachęca w niej do noszenia przy sobie aspiryny, która w sytuacji ataku serca może uratować komuś życie.

Pomysł jest prosty. Jeśli każdy Amerykanin o nazwisku Smith będzie miał w  kieszeni dwie tabletki aspiryny, zmniejszy się liczba ataków serca ze  śmiertelnym skutkiem. Bayer postawił na przekaz do osób o konkretnym nazwisku. Wybrał "Smith". Dlaczego?

Wiedzieliśmy, że jeśli aktywujemy do naszej akcji jedną grupę, to  łatwiej będzie zachęcić pozostałe osoby. Zaczęliśmy od tych, którzy mają  na nazwisko Smith, bo jest najpopularniejsze w Stanach.

Laurie Hekmat dyrektor marketingu Bayera

Przedstawiając historie kolejnych osób o nazwisku Smith pokazuje, że  każdy z nas może uratować komuś życie, gdy podczas ataku serca oprócz  telefonu pod 112 poda mu 2 tabletki aspiryny.

Bayer Aspirin The HeroSmiths Theory - YouTube

It’s time to make saving lives something common. In the US, there’s a heart attack every 42 seconds. We need the most common heroes to rise up.

Czytaj więcej

Źródło: Medexpress
Czytaj więcej - kliknij tutaj. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.