Środowisko medyczne popiera projekt zmian w prawie farmaceutycznym
Środowisko medyczne popiera projekt zmian w prawie farmaceutycznym
Kopiuj tekst

Środowisko medyczne popiera projekt zmian w prawie farmaceutycznym

Poselski projekt zmian w prawie farmaceutycznym do tej pory zyskał poparcie samorządów: aptekarskiego, pielęgniarek i położnych oraz diagnostów laboratoryjnych. Do tego grona dołączyli również przedstawiciele samorządu lekarskiego.

Najważniejsze, by prawo było dobre dla pacjentów. Jesteśmy  przekonani, że podobnie jak określenie potrzeb zdrowotnych na danym  terenie jest bardzo istotne dla pacjenta, by miał lepszy dostęp do  świadczeń, tak rozmieszczenie aptek powinno być dokładnie uregulowane. 

Maciej Hamankiewicz, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

Oznacza to, że za wdrożeniem zaproponowanych zmian jest niemal pół miliona przedstawicieli tzw. "białego personelu". Do tego dochodzą instytucje takie jak ministerstwo zdrowia, sejmowa komisja zdrowia oraz Biura Analiz Sejmowych, które wydało pozytywną opinię prawną dla projektu.
Czytaj więcej kliknij tutaj.
Powiązane artykuły
Sto dni „apteki dla aptekarza”

Po stu dniach od wejścia w życie nowelizacji Prawa farmaceutycznego, potocznie nazywanej„apteką dla aptekarza”, pojawiło się wiele skrajnie różnych opinii o zmianach, które wprowadziła. Farmaceuci mówią o możliwości otwarcia 300-400 nowych aptek, stabilności cen leków i uspokojeniu rynku.Przeciwnicy zmian – o najbardziej przeregulowanym i restrykcyjnym modelu rynku aptecznego, o zabetonowaniu rynku aptek, spadku liczby aptek i wzroście cen leków.
Tomków: Zakład kominiarski dla kominiarza nikomu od lat nie przeszkadza

Marek Tomków dla Rzeczpospolitej podsumowuje funkcjonowanie "Apteki dla Aptekarza" i obala mity związane z obawami jakie wskazywano przed wejściem zmian prawnych w życie.
W których miastach można obecnie otworzyć aptekę?

Według analizy przeprowadzonej przez redaktorów serwisu BIQdata najwięcej, bo 30 nowych aptek może powstać w 139-tysięcznej Rudzie Śląskiej. Tuż za nią jest Warszawa (25 apteki), Zabrze, Rybnik (po 24 apteki) i  Chorzów - 21.
Zezwolenie bez lokalu to przestępstwo!

Farmaceuci buntują się przeciwko praktyce występowania o zezwolenia na prowadzenie apteki, gdy lokal w którym miałaby być ona prowadzona jeszcze nie istnieje. Według nich to działanie niezgodne z kodeksem karnym. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.