80% Polaków opowiada się za legalną medyczną marihuaną w Polsce
80% Polaków opowiada się za legalną medyczną marihuaną w Polsce
Kopiuj tekst

80% Polaków opowiada się za legalną medyczną marihuaną w Polsce

Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla „Newsweeka”. Tylko 5 proc. respondentów odpowiedziało "NIE" na pytanie o legalizację.

Pomysł ma zwolenników we wszystkich grupach wiekowych, ale najwięcej wśród ludzi młodych. – To najczęściej osoby w wieku 25-34 lata. Częściej za legalizacją opowiadają się też mężczyźni niż kobiety

Piotr Zimolzak z agencji SW Research

Choć PiS zapewnia chorych i ich rodziny o swej dobrej woli , wśród specjalistów słyszymy sceptycyzm:

Przy poziomie polskiej biurokracji i takiej szybkości procedowania ustawy mogą upłynąć lata, nim medyczna marihuana trafi do pacjentów. 

Dr Rogowska-Szadkowska

Czytaj więcej - kliknij tutaj. 
Powiązane artykuły
Takie prawo to bubel - mamy przepisy, nie mamy surowca. 

"Wbrew temu co głosi minister zdrowia, uprawa konopi to nie jest budowanie syntezy jądrowej i nie muszą nad tym pracować specjaliści z NASA. To zwyczajna, wyspecjalizowana uprawa roślin. Tylko urojona narkofobia stoi na przeszkodzie." - wskazuje Andrzej Dołecki - były poseł na Sejm, prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie.
Internetowi oszuści chcą zarobić na medycznej marihuanie

Z początkiem listopada zaczynają obowiązywać znowelizowane przepisy, które spowodują, że w polskich aptekach pojawi się medyczna marihuana. Już teraz w internecie widać oszustów, którzy na zmianie prawa próbują skorzystać.
Sejm za medyczną marihuaną. Kto głosował przeciw?

W miniony czwartek swój mały sukces mógł ogłosić poseł Liroy-Marzec, który walczył o legalizację medycznej marihuany.  Sejm zagłosował za. I choć narodowych upraw nie będzie, to wynik głosowania jest krokiem ku zmianie ułatwiającej funkcjonowanie chorym. Wreszcie chorzy leczeni marihuaną przestaną być przestępcami.
prof. Iwona Wawer: Nie jestem za karaniem za palenie marihuany

Po śmierci Tomasza Kality środowiska polityczne szumnie zapowiadały zmiany dotyczące medycznej marihuany. Temat bardzo szybko ucichł, ale są osoby, które nie dają mu umrzeć. Jedną z nich jest pani profesor Iwona Wawer.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.